Niedziela, 7 sierpnia 2022 21:06
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

W których dzielnicach Gdańska jest najwięcej zieleni?

Gdańsk stanowi kulturalne, naukowe oraz gospodarcze centrum północnej Polski. Co roku odwiedzany jest przez wielu turystów ze względu na atrakcyjne ulokowanie – miasto położne jest nad Bałtykiem. Gdańsk stanowi również ośrodek gospodarki morskiej. Warto wiedzieć, w których dzielnicach miastach znajduję się najwięcej drzew oraz terenów zielonych, zwłaszcza gdy rozważa się zakup nieruchomości.
W których dzielnicach Gdańska jest najwięcej zieleni?

Oliwa

Oliwa to nadmorska dzielnica Gdańska, granicząca od północy z Sopotem. Rejon ten jest otoczony wzgórzami morenowymi porośniętymi lasami, tworzącymi Trójmiejski Park Krajobrazowy. Oliwa jest również dzielnicą, na której obszarze znajduje się aż sześćdziesiąt jeden pomników przyrody. Większą część z nich stanowią pojedyncze drzewa. Mieszkańcy Oliwy mogą przechadzać się każdego dnia wśród zielonych alei. Dzielnica uznawana jest za jeden z najbardziej atrakcyjnych obszarów Gdańska – powinien na nią zwrócić uwagę każdy, kto planuje zakup mieszkania w tym mieście. Atrakcyjną ofertę lokali na sprzedaż w tym rejonie można znaleźć na stronie https://www.eurostyl.com.pl/.

Przymorze

Północny rejon Gdańska dzieli się na dwie części – Przymorze Małe oraz Przymorze Wielkie. W dzielnicy znajduje się Park im. Ronalda Reagana, stanowiący idealne miejsce dla wielbicieli joggingu oraz jazdy rowerem. Gdańszczanie uważają, że Przymorze to najbardziej zadbana część ich miasta. Nadmorski park to tereny doskonałe do rekreacji, pełne ławek oraz miejsc piknikowych. Dotarcie do niego z dowolnego miejsca Przymorza zajmuje zazwyczaj trzydzieści minut.

Sobieszewo

Wyspa Sobieszewska to dzielnica również położona nad morzem, przy ujściu Wisły, piętnaście kilometrów od centrum Gdańska. W 1994 Sobieszewo zostało uznane za wyspę ekologiczną. Na jej terenie znajdują się dwa rezerwaty ornitologiczne. Walory przyrodnicze i mikroklimat rejonu przyczyniają się do tego, że wiele osób spędza tu swój wolny czas. Sobieszewo to również jedna z trzech polskich wysp pobrzeża bałtyckiego. Powstała w wyniku działalności człowieka.

Na terenie Gdańska znajduje się wiele zielonych terenów. Sprawia to, że nawet mieszkając w środku miasta, można pozostać w bliskim kontakcie z przyrodą. Gwarantują to liczne parki i rezerwaty, a przede wszystkim bliskość morza.


Oceń

Reklama
Reklama