Niedziela, 7 sierpnia 2022 21:38
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Artyści polskiej sceny muzycznej – zobacz najciekawsze propozycje koncertów w Gdańsku

Trudno powiedziec, kiedy minęło 25 lat od momentu debiutu Agnieszki Chylińskiej. Z kolei Lady Pank koncertują już prawie 40 lat, a młoda Mary Spolsky ma już za sobą ponad 6 lat koncertów. To m.in. ci artyści są odpowiedzialni za niektóre z najciekawszych wydarzeń muzycznych w Gdańsku tej wiosny.
Artyści polskiej sceny muzycznej – zobacz najciekawsze propozycje koncertów w Gdańsku

Zawsze warto zaczynać od najstarszego. W tym wypadku chodzi o działający najdłużej w tym gronie zespół Lady Pank. Zwykle ich koncerty są do siebie dość podobne, a fani doskonale wiedzą, czego się spodziewać. Nie tym razem! Wydarzenia: Gdańsk, Łódź, Wrocław zaplanowane przez zespół zaskoczą nawet tych, którzy znają wszystkie ich przeboje.

Jan Borysewicz i Jan Panasewicz będą grali piosenki z filmu O dwóch takich, co ukradli księżyc. Zespół nagrał je ponad 33 lat temu. Nigdy nie było okazji, by się nimi pochwalić. W latach 80. młodzi oczekiwali buntowniczych piosenek, a później nastała era wielkich hitów na stadionach. A okazuje się po latach, że te utwory przemawiają również do kolejnego pokolenia dzieci. Ich rodzice chętnie przy nich tańczą, bo mogą powspominać młodość. Dlatego wydarzenie muzyczne w Gdańsku 2 kwietnia w klubie Stary Maneż można polecić każdemu niezależnie od wieku.

Jubileuszowy koncert Agnieszki Chylińskiej w Gdańsku

Trudno uwierzyć, że Agnieszka Chylińska koncertuje już 25 lat. - Kiedy skończyłam 18 lat, jedynym moim marzeniem było wyjście na scenę. Myślałam, że to będzie jednorazowe, że nikt nie zaufa tej szalonej i niegrzecznej dziewczynie, jaką byłam. Dlatego na samą myśl o mojej Trasie 25-lecia czuję ogromną euforię i entuzjazm. - pisze artystka o tej trasie koncertowej.

Chylińską początkowo znaliśmy jako mroczną wielbicielkę ostrego rocka. Później przekształciła się w fankę rytmów tanecznych i autorkę książeczek dla dzieci. Cały czas pozostała przy tym autentyczna i to właśnie za to kochają ją fani. Jej wielka trasa obejmie kilkanaście miast w Polsce i nie tylko, bo zagra też w Londynie, Dublinie czy Manchesterze. 28 marca wystąpi w Ergo Arenie w Gdańsku.

Wydarzenie muzyczne w Gdańsku dla fanów Myslovitz

Mniej więcej w tym samym czasie, co Chylińska, debiutował Artur Rojek. Jednak na sukces musiał poczekać kilka lat, bo dopiero ok. roku 1999 jego grupa zyskała ogólnopolskie uznanie. Od jakiegoś czasu Rojek chętniej nagrywa solowe płyty. Najnowsza ukazała się w zeszłym roku. Z materiałem można się zapoznać podczas wydarzenia muzycznego w Gdańskim klubie Stary Maneż w niedzielę 15 marca.

Kim jest Mery Spolsky?

Najmłodsza w tym zestawieniu jest Mery Spolsky. Mimo wszystko na scenie jest już ponad 6 lat. W tym czasie była gwiazdą najważniejszych festiwali muzycznych. Poza melodyjną muzyką na wysokim poziomie dba też o przekaz. Zależy jej, by fani i fanki dostawali od niej pozytywne emocje, które później wykorzystają w swoim życiu. Nowa płyta ma być rodzajem dziesięciu przykazań na współczesne czasy. Dowiadujemy się z nich m.in. jak pokochać swoje uda i jak żyć w epoce Instagrama. Mery Spolsky wystąpi 7 marca w klubie muzycznym Parlament w Gdańsku.


Oceń

Reklama
Reklama