piątek, 5 grudnia 2025 23:49
Reklama

Na przyjęcie pacjentów z koronawirusem czeka w Gdańsku dodatkowo 70 łóżek. Pracownikom szpitala pomogli też strażacy

W sobotę, 14 marca zakończyły się przenosiny 60 pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego (ZOL) Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Dzięki temu zwiększyła się liczba miejsc gotowych na przyjęcie osób zarażonych koronawirusem.
  • Źródło: UMWP
Na przyjęcie pacjentów z koronawirusem czeka w Gdańsku dodatkowo 70 łóżek. Pracownikom szpitala pomogli też strażacy

Pracowników szpitala wsparła też Państwowa Straż Pożarna z Gdańska, która przekazała 30 łóżek polowych i 30 śpiworów. Będą wykorzystywane w sytuacji dużej liczby pacjentów na oddziałach i konieczności pełnienia dyżurów w zwiększonym składzie kadry medycznej.

 

70 łóżek dla pacjentów, 30 na potrzeby kadry szpitala

W sobotę, 14 marca do 5 placówek z terenu województwa pomorskiego przetransportowano podopiecznych PCCHZiG. Trafili oni do placówek w Gdańsku: Copernicus PL sp. z o.o., Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, a także do szpitala w Dzierżążnie, który podlega Szpitalowi Specjalistycznemu w Kościerzynie oraz do szpitala w Tczewie.

– Dzięki zwolnionym miejscom ZOL i jeszcze dodatkowym 10, już od jutra aż 70 miejsc będzie służyć pacjentom z zakażeniem koronawirusem – informuje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Dodatkowo pracowników Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy wsparli strażacy ze Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Przekazali im aż 30 łóżek polowych i śpiworów, z których będzie mogła w razie potrzeby skorzystać kadra medyczna. Na przykład w sytuacji konieczności pełnienia dyżurów przy dużej liczbie pacjentów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: 5°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama