Środa, 29 czerwca 2022 14:41
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zatrzymani podczas narkotykowej transakcji...

GM. SUBKOWY. Policjanci zatrzymali 19-latka i 29-latka, pomiędzy którymi chwilę wcześniej doszło do transakcji narkotykowej. Mundurowi ustalili, że chwilę przed ich zatrzymaniem 19-latek sprzedał 29-latkowi narkotyki. Zatrzymani mieszkańcy powiatu tczewskiego trafili do policyjnego aresztu.
Zatrzymani podczas narkotykowej transakcji...
Autor: KPP Tczew

9 kwietnia br. policjanci z Posterunku Policji w Subkowach otrzymali informację, że za chwilę na jednej z ulic ma dojść do transakcji narkotykowej. Funkcjonariusze sprawdzając to miejsce zauważyli dwóch mężczyzn, którzy sobie coś przekazywali. Mundurowi natychmiast podeszli do tych osób, gdzie okazało się, że chwilę wcześniej 29-latek kupił kilka porcji narkotyków od 19-latka. Stróże prawa zabezpieczyli świeżo kupioną marihuanę oraz amfetaminę. W trakcie kontroli policjanci znaleźli i zabezpieczyli przy młodszym mężczyźnie kolejną porcję marihuany. Zabezpieczone narkotyki funkcjonariusze przekazali do dalszych badań biegłemu sądowemu, a dwaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

 

Policjanci doprowadzili zatrzymanych mężczyzn do tczewskiej prokuratury, gdzie 29-latek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, zaś 19-latek usłyszał zarzuty posiadania oraz sprzedaży zakazanych środków. Dzięki pracy mundurowych i na podstawie zebranego przez nich materiału dowodowego prokurator zastosował wobec 19-latka dozór policyjny.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za ich sprzedaż grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

opr. (tomm)/KPP TczewOceń

Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama