piątek, 30 stycznia 2026 16:51
Reklama
Reklama

Odkryj tajemnicę kociewskich masonów! Nowa książka poruszająca historię Kociewia

„Śladami masonów z Kociewia i okolic” to kolejna interesująca pozycja, wydana dzięki straniom i pod patronetem Dawnego Tczewa – Wirtulanego Muzeum Miasta, autorstwa Koral Plata – Nalborskiego. Opowiada ona o działalności lóź masońskich z: Tczewa, Starogardu, Świecia i Chemna.
Odkryj tajemnicę kociewskich masonów! Nowa książka poruszająca historię Kociewia

Autor: Materiały pomocyjne

Książka przedstawia historię placówek masońskich w czasach zaboru pruskiego i II RP, biogramy najbardziej znanych wolnomularzy z Kociewia i powiatu chełmińskiego, masońskie rytuały i symbolikę, stosunek lóż niemieckich do religii oraz związane z tym legendy. Publikacja zawiera też sporo informacji o lokalnych zabytkach i pamiątkach, pozostałych po lożach i wolnomularzach. Cennym dodatkiem do rozdziałów są kolorowe zdjęcia i obrazy graficzne.

- Książkę można zakupić w sklepie internetowym na stronie https://www.dawnytczew.pl w cenie 29 złotych. Z racji obecnej sytuacji zamiast tradycyjnej promocji książki stworzyliśmy film „Śladami masonów z Kociewia i okolic”  o loży w Tczewie https://youtu.be/3m1yEMj2FoY - zachęca Luksz Brządkowski z Dawnego Tczewa.

(tomm)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -8°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama