Środa, 10 sierpnia 2022 18:51
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Muzeum Narodowe w Gdańsku uruchamia Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie od 2 czerwca 2020 roku.

Drugim oddziałem Muzeum Narodowego w Gdańsku, który zostanie otwarty po kilkutygodniowej przerwie jest Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Zapraszamy naszych widzów do Będomina już 2 czerwca 2020 roku. Wcześniej, 23 maja 2020 roku przywrócona została działalność wystawiennicza Oddziału Sztuki Nowoczesnej (Pałac Opatów) w Gdańsku - Oliwie.
  • Źródło: Małgorzata Posadzka Rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Gdańsku
Muzeum Narodowe w Gdańsku uruchamia Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie od 2 czerwca 2020 roku.
Autor: Muzeum Narodowe w Gdańsku
Gości Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie  będą obowiązywać nowe zasady zwiedzania wystawy stałej i  wystawy czasowej:
– będzie konieczne zakrywanie nosa i ust, a także dezynfekowanie rąk. W części recepcyjnej budynku głównego – tzw. Dworu zostało przygotowane stanowisko z płynem dezynfekującym, jest on też dostępny w toaletach; obowiązek noszenia maseczek nie dotyczy obszaru parku,
– zwiedzających wystawy w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie będą zobowiązani do nałożenia rękawiczek ochronnych;
– w salach wystawienniczych Dworu jednocześnie będzie mogło przebywać 10 osób, ale w każdej sali maksymalnie 5 osób;
– wystawę czasową jednocześnie będzie mogło oglądać maksymalnie 5 osób;
– czas przebywania w każdej z sal wystawienniczych Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie  został ograniczony do 15 minut;
– widzowie będą mogli zwiedzać wystawę stałą i czasową indywidualnie lub w maksymalnie 5-osobowych grupach, przy czym należy pamiętać o zachowaniu dwumetrowego dystansu od innych gości i pracowników muzeum;
– szatnie będą nieczynne, nie będzie więc możliwości zostawienia wierzchnich okryć. Zwiedzającym zostanie udostępnione miejsce do przechowania parasoli, walizek i plecaków podróżnych, przy czym muzeum nie ponosi za nie odpowiedzialności.;
– sklep muzealny będzie czynny;
– opłaty za bilet wstępu do muzeum będą przyjmowane zarówno w gotówce, jak i kartami płatniczymi. Nie będzie możliwości zakupu biletu wstępu przez Internet.

Muzeum hymnu narodowego w Będominie dysponuje odpowiednimi środkami do mycia i dezynfekcji rąk. W budynku cyklicznie będą wykonywane czynności sanitarne zapewniające czystość w udostępnianej przestrzeni, systematycznie będą dezynfekowane klamki, poręcze oraz toalety.

Do odwołania Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie będzie czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 – 15.00
Poniedziałek jest dniem, w którym ustawowo muzeum jest nieczynne.

Wszystkie informacje na temat oferty kulturalnej Muzeum Hymnu Narodowego w Bedominie, dni i godzin otwarcia oddziału, cen biletów, a także dostępności dla osób niepełnosprawnych ruchowo oraz udogodnień dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności są opublikowane na stronie www.mng.gda.pl.

Wkrótce zaprosimy naszych widzów do kolejnych  oddziałów MNG, w których są aktualnie opracowywane procedury udostępnienia przestrzeni muzealnych zgodnie z zaleceniami epidemiologicznymi i sanitarnymi organizatorów MNG – Samorządu Województwa Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama