Środa, 10 sierpnia 2022 04:10
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualne Dni Pelplina na elektronicznym ekranie

PELPLIN. Za nami kolejne Dni Pelplina, które w tym roku miały zupełnie inną formę niż w poprzednich latach. Wszystko za sprawą pandemii koronawiursa, która uniemożliwiała organizację święta miasta w tradycyjnej formie. Stąd też samorząd Gminy Pelplin postanowił, by tegoroczne obchody Dni Pelplina świętować za pośrednictwem internetu.
Wirtualne Dni Pelplina na elektronicznym ekranie
Autor: UMiG Pelplin

Na potrzeby organizacji wydarzenia specjalnie przygotowano studio nagraniowe, skąd w trakcie dwóch dni, 6 i 7 czerwca, został wyemitowany program pod nazwą Internet(n)owe Dni [email protected] Transmisja została podzielona na bloki programowe i była dostępna do oglądania na żywo za pośrednictwem kanału YouTube oraz facebooka.

 

Spotkania z ciekawymi osobami online

Podczas dwudniowych transmisji na widzów czekało bardzo dużo atrakcji.

Organizatorzy przygotowali dla swoich widzów bardzo ciekawy program. Podczas  Internet(n)owych Dni [email protected] można było posłuchać licznych wywiadów, m.in. z samorządowcami, gwiazdami, podróżnikami, muzykami, sportowcami, duchowieństwem  oraz innymi ciekawymi osobami, które podzieliły się swoimi historiami, doświadczeniami oraz wiedzą. Było też sporo okazji do powspominania poprzednich edycji Dni Pelplina oraz wizyty Jana Pawła II w Pelplinie, na pamiątkę której obchodzone jest właśnie święto miasta. Mocnym punktem programu była kuchnia, w której w sobotni poranek gotował Rafał Reda - doświadczony kucharz pracujący na co dzień w restauracji „Full Dining” z poleceniem Michelin. Z kolei po południu jego miejsce zajęła Pani Krystyna Gierszewska  - regionalistka i autorka książek kucharskich, która przybliżyła widzom tajniki kuchni kociewskiej.

 

Na sportowo: turniej piłkarski i fitness

Z kolei dla osobom lubiącym aktywność fizyczną, bez wątpienia przypadło do gustu spotkanie z Martą Alaszkiewicz - instruktorką fitness, która opowiedziała o tym jak trzymać dobrą formę i zaprezentowała kilka ćwiczeń. W programie nie zabrakło także występów muzycznych i wokalnych, które pozwoliły choć na chwilę  poczuć klimat poprzednich edycji Dni Pelplina. Z kolei miłośnicy e-sportu docenili odbywający się w ramach Internet(n)owych Dni [email protected] 2020 turniej FIFA, który został zorganizowany wspólnie z Media Markt. 

Dla oglądających Internet(n)owe Dni [email protected] 2020 organizatorzy przygotowali liczne konkursy SMS-owe z atrakcyjnymi nagrodami. Uczestnicy konkursów walczyli o: telewizor Philips, rowery, tablety HUAWEI, głośniki JBL, grilla ogrodowego, odkurzacz Amica, kosze wędlin, sękacze, piłki EURO 2020 oraz wiele innych upominków.

To były bez wątpienia niezapomniane obchody święta miasta, które na długo zostaną zapamiętane przez mieszkańców Gminy Pelplin i nie tylko. Dzięki nietypowej formie Dni Pelplina 2020 skupiły bowiem przed  urządzeniami z dostępem do Internetu rzesze widzów z różnych zakątków kraju oraz zagranicy.

 

Sponsorami wydarzenia byli: sklep Media Markt, Bank Spółdzielczy w Skórczu, Zakład Masarski Rąbała, Piekarnia MELER, GAMAR Wytwórnia opakowań z tektury falistej, Zakład Remontowy Budowlany Krzysztof Cwajda, GPEC Pelplin, Salon Rowerowy Szprychy.com oraz Tomasz Zaborowski

Organizatorzy: Urząd Miasta i Gminy w Pelplinie, Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie

Powtórkę Internet(n)owe Dni [email protected] 2020 można zobaczyć tutaj:

Sobota, 6 czerwca 2020

blok poranny, godzina 9:00 – 11.00

https://www.youtube.com/watch?v=-7WOqnBJOtk&feature=emb_title

blok popołudniowy, godz. 15.00 - 16.30

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=99saLl8s3rM&feature=emb_title

blok wieczorny, godz. 20.00-23.00

https://www.youtube.com/watch?v=8ryM2wCumsE&feature=emb_title

 

Niedziela, 7 czerwca 2020

https://www.youtube.com/watch?v=ZJJtTTP3Yp0&feature=emb_title

 

opr. (tomm)/UMiG Pelplin

 



Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama