Środa, 10 sierpnia 2022 03:48
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Rozbój z kradzieżą w recydywie...

Policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo rozboju popełnione na mieszkańcu powiatu tczewskiego. Jak ustalili śledczy, sprawca w tym zdarzeniu przewrócił pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu pieniądze. Zatrzymany 49-latek został doprowadzony przez mundurowych do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo.
 Rozbój z kradzieżą w recydywie...
Autor: KPP Tczew

20 lipca br. policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego miło dojść dwie godziny wcześniej na terenie miasta. Zajmujący się sprawą funkcjonariusze ustalili, że sprawca w tym czasie na jednej z klatek schodowych przewrócił pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu 1200 zł, które miał w kieszeni od koszuli. Pelplińscy policjanci zajmujący się tym zdarzeniem 28 lipca br. ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 49-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego.

 

Stróże prawa zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, którego doprowadzili do tczewskiej komendy. Policjanci zatrzymanego mieszkańca powiatu tczewskiego doprowadzili do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący rozboju. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że 49-latek popełnił ten czyn w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 18 lat pozbawienia wolności.

 

.Info: KPP Tczew


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama