Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 05:28
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Po wypadku autokaru na trasie A1

Dziesięcioro dzieci, poszkodowanych 15 sierpnia br. w wypadku autokaru na trasie A1, zostało już wypisanych ze szpitali i odebranych przez rodziców – informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku. Wojewoda Pomorski, który był na miejscu zdarzenia, podziękował służbom za sprawną akcję ratunkową.
  • Źródło: PUW Gdańsk
Po wypadku autokaru na trasie A1

Szanowni Państwo,
dziękuję za sprawną akcję pomocy dla dzieci i dorosłych poszkodowanych w wypadku autokaru na trasie A1.

Działania służb - strażaków, policjantów, dyspozytorów i medyków oraz współpraca między poszczególnymi elementami systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego województwa pomorskiego przyniosła efekty. Poszkodowanym szybko zapewniono specjalistyczną pomoc medyczną i psychologiczną.

Dziękuję lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim, którzy pełnili 15 sierpnia br. dyżur w Szpitalu Marynarki Wojennej, szpitalach - M. Kopernika , Św. Wojciecha , UCK w Gdańsku, a także w Tczewie, Elblągu, Grudziądzu, Starogardzie Gdańskim i Kościerzynie. Szczególne podziękowania należą się medykom ze Szpitala Dziecięcego Polanki, którzy otoczyli opieką połowę poszkodowanych i zorganizowali dla nich zaplecze socjalne.

Wojewoda Pomorski
Dariusz Drelich


Przypomnijmy, do wypadku doszło trasie A1, o godz. 5.45, w miejscowości Stanisławie, na 18 kilometrze w stronę Gdańska. Podróżowało nim ze Śląska do Mikoszewa 31 osób – dzieci, młodzież i 8 opiekunów. Autobus wypadł z trasy, przekoziołkował i dachował. 4 osoby zostały ciężko ranne, 5 średnio, pozostałe lekko.

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama