Niedziela, 3 lipca 2022 23:37
Reklama
Reklama

Młodzi pijacy demolowali samochody... Wszczęli bójkę i znieważyli policjantów

Tczewscy policjanci zatrzymali pijanych dwóch mężczyzn, którzy podczas interwencji znieważyli oraz naruszyli nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Dodatkowo starszy ze sprawców wcześniej skakał po samochodzie i spowodował straty na kwotę 2,5 tys. zł. Nietrzeźwi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.
Młodzi pijacy demolowali samochody...  Wszczęli bójkę i znieważyli policjantów
Autor: KPP Tczew

1 października br. ok. godz. 21.00 policjanci zostali wezwani na jedną z ulic w Tczewie z powodu pijanych mężczyzn, którzy mieli skakać po samochodzie. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli, że jeden z zaparkowanych samochodów ma wybitą szybę oraz wgnieciony maskę.

Mundurowi ustalili, że sprawcy tego uszkodzenia znajdują się najprawdopodobniej na jednej z pobliskich klatek schodowych. Po wejściu na klatkę stróże prawa zauważyli dwóch bijących się między sobą mężczyzn. Mężczyźni nie stosowali się do wydanych poleceń i zaczęli swoją agresję kierować do policjantów. 20 i 21-latek zostali doprowadzeni do miejscowej komendy. Badanie alkotestem wykazało u 20-latka prawie 2 prom alkoholu w organizmie, zaś u 21-latka ponad 2,5 prom alkoholu w organizmie. Pijani i agresywni mężczyźni noc spędzili w policyjnej celi. Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymany 21-latek miał związek z przestępstwem uszkodzenia samochodu.

W miniony piątek śledczy przesłuchali zatrzymanych mężczyzn, którym przedstawili zarzuty. 20-latek usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, zaś 21-latek usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz uszkodzenia mienia. Za przestępstwo znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama