Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:13
Reklama
Reklama
Reklama

Odpust ku czci świętego Franciszka na os. Witosa. Wydarzenie religijne i kulturalne

TCZEW. W minioną niedzielę 4 października parafia pw. św. Franciszka z Asyżu na os. Witosa w Tczewie zaprosiła mieszkańców na mszę odpustową, połączoną z koncertem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z Warszawy.
Odpust ku czci świętego Franciszka na os. Witosa. Wydarzenie religijne i kulturalne
Autor: Z. Mocny

Na udział w tej wyjątkowej mszy świętej i wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym zaprosił swoich parafian i mieszkańców Tczewa ks. proboszcz Jan Buk. Sumę odpustową odprawił JE ks. biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, który udzielił specjalnego błogosławieństwa wiernym.

We mszy uczestniczyły władze powiatu ze starostą tczewskim Mirosławem Augustynem i wójtem gminy Tczew Krzysztofem Augustyniakiem.

Koncert był niezwykły. Zespół Wojska Polskiego część utworów wykonywał z wokalem oraz z akompaniamentem harfy. Dźwięków tego instrumentu mieszkańcy Tczewa mogą posłuchać jedynie przy wyjątkowych okazjach

 

(tomm)/fot. Zbigniew MocnyOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama