Niedziela, 3 lipca 2022 23:06
Reklama
Reklama

KRONIKA STRAŻACKA z ubiegłego tygodnia. Wyciek plamy oleju, żmija zygzakowata w piwnicy domu kultury, wypadki i ewakuacje

POW. SZTUMSKI. W dniach 24 września – 4 października doszło do wielu niebezpiecznych zdarzeń m.in. do ewakuacji szkół na skutek fałszywych alarmów. Jeden pracowników w Koślince podczas pracy został przygnieciony płytą betonową. Doszło także do pożaru w Koniecwałdzie oraz wypadku drogowego z udziałem dwójki dzieci...
KRONIKA STRAŻACKA z ubiegłego tygodnia. Wyciek plamy oleju, żmija zygzakowata w piwnicy domu kultury, wypadki i ewakuacje
Autor: Archiwum

GM. STARY TARG. 24 września w Balewie doszło do wycieku plamy oleju na długości ok 40 m, szeroka na ok. metrze drogi powiatowej. Działania strażaków polegały na neutralizacji płynów oraz uprzątnięciu ich z jezdni.

GM. STARY DZIERZGOŃ. 26 września w Starym Mieście mężczyzna upadł z wysokości. Strażacy podjęli interewencję. Szybko okazało się, że załoga pogotowia potrzebuje wsparcia. Ratownicy medyczni mieli problem ze zniesieniem pacjenta do karetki ze względu na strome schody. 

GM. SZTUM. 28 września w Parparach doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych marki: Audi A4 oraz Huyndai Accent. W chwili przybycia zastępów strażackich oba pojazdy znajdują się poza jezdnią na poboczu. Udzielono poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej.

GM. STARY DZIERZGOŃ. 28 września w Szkole Podstawowej w Starym Dzierzgoniu doszło do zgłoszenia fałszywego alarmu. Patrol policja, który przybył na miejsce zadecydował, aby   wszystkie osoby opuściły budynek szkoły przed przybyciem Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej. Następnie po przeprowadzeniu ewakuacji i sprawdzeniu dokładnym budynku na szczęście nie stwierdzono zagrożenia. 

SZTUM. 28 wrzęś nia w Sztumie na os. Parkowe w mieszkaniu w budynku jednorodzinnhym osoba zgłaszająca, właścicielka mieszkania w budynku jednorodzinnym twierdzi iż z wentylacji wylatywały jej szerszenie w łazience.

DZIERZGOŃ. 29 września przy ul. Elbląskie strażacy podejmowali interwencje do wypadku z udziałem samochodu osobowego marki VW Bora  oraz Opla Vectry. Na miejscu strażacy zastali samochód po uderzeniu czołowym w drzewo. Stał na kołach w przydrożnym rowie. Kierowca oraz pasażerowie (dzieci lat 10 i 8) opuścili pojazd przed przybyciem JOP. Znajdują się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.

GM. SZTUM. 30 września w Zespole Szkół w Czerninie przy ul. Donimirskich pracownicy przeprowadzili ewakuację w związku z otrzymaną informacją o podłożeniu ładunku z gazem. Na miejscu patrol Policji. Alarm okazał się fałszywy.

SZTUM. 1 października w piwnicy budynku Sztumskiego Centrum Kultury pojawiło się nietypowe zagrożenie. W piwnicy placówki pracownicy stwierdzili pojawienie się żmii zygzakowatej. Atunek ten jest agresywny i jadowity i może zagrażać życiu lub zdrowiu. Wezwani na miejsce strażacy usunęli zwierzę z budynku. 

GM. SZTUM. 3 października w Koślince podczas pracy z ładowarką teleskopową doszło do przygniecenia pracownika płytą betonową. Gdy zastęp straży pożarnej przybył na miejsce poszkodowany znajdował się w pozycji klęczącej przygnieciony. Strażacy przy użyciu specjalistycznych narzędzi uwolnili poszkodowanego i udzielili mu pierwszej pomocy. 

GM. SZTUM. 3 października  doszło do pożaru budynku w piwnicy budynku jednorodzinnego w Koniecwałdzie. Na szczęście pożar szybko ugaszono, nie dopuszczając do większych strat. 


GM. SZTUM. 4 października wiatr złamał  konar drzewa, który blokował pas drogi krajowej nr 55. Działania strażaków polegały na usunięciu niebezpiecznego konara z jezdni.
 


Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama