Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:00
Reklama
Reklama
Reklama

DEBATY OBYWATELSKICH PERYFERIÓW

Towarzystwo Debat Obywatelskich zachęciło jesienią 2019r. środowiska dotąd działające na peryferiach życia publicznego w województwie pomorskim, do podjęcia debat obywatelskich. Przystąpiło do nich sześć środowisk, które opowiedziały o swojej działalności, problemach i przedstawiły rekomendacje w obszarze swoich zainteresowań. Debaty przeprowadzone zostały przez zespół Towarzystwa Debat Obywatelskich „Pałac Ślubów” w listopadzie i grudniu 2019 roku w Gdańsku, Malborku i Cedrach Wielkich, w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
DEBATY OBYWATELSKICH PERYFERIÓW

Zachęcam do zapoznania się z raportem z tych niezmiernie ciekawych debat. Wybrane ruchy aktywności obywatelskiej nazwaliśmy przekornie peryferiami obywatelskimi. Istotnie działają w małej skali, często na tzw. prowincji i nierzadko odczuwają swoje osamotnienie. Debaty miały ujawnić pomysły jak można  wzmacniać integrację tych środowisk w skali regionalnej. Celem tych spotkań, w ramach demokracji deliberatywnej, którą można nazwać też demokracją uczestniczącą, było dokonanie przeglądu dotychczasowych działań, problemów i wyzwań w konkretnych środowiskach takich jak:

gospodynie wiejskie, rekonstruktorzy, młodzież z rad gmin, ruchy religijne, rodzice z dziećmi dotkniętych syndromem FASD i działacze środowisk organizacji pozarządowych.

Uczestnikami debat byli wybijający się liderzy tych ruchów społecznych, którzy mogli podzielić się z obecnymi członkami swoich środowisk nie tylko diagnozą, ale także rekomendacjami, które będą sprzyjać dalszemu pogłębieniu demokracji lokalnej ze szczególnym podkreśleniem wartości obywatelskich.

Serdecznie zapraszam do lektury.

Antoni Szymański


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama