Niedziela, 3 lipca 2022 22:45
Reklama
Reklama

Zatrzymany za rysunki na kościele i garażach

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali sprawcę uszkodzenia mienia. 26-letni mężczyzna, mieszkaniec Kociewia pomalował kościół oraz kilka garaży na terenie miasta. Wkrótce sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Zatrzymany za rysunki na kościele i garażach

Starogardzcy  policjanci konsekwentnie podejmują działania przeciwko osobom, które niszczą elewacje budynków poprzez nanoszenie rysunków czy napisów. Zbieranie informacji, analiza monitoringu miejskiego oraz współpraca ze Strażą Miejską doprowadziła wczoraj funkcjonariuszy wydziału kryminalnego do ustalenia sprawcy.

Z ustaleń policjantów wynikało, że w dniu 29.12.2020 roku w godzinach porannych sprawca pomalował jeden ze starogardzkich kościołów. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że mężczyzna w podobny sposób zniszczył kilka garaży oraz inne obiekty na terenie miasta.

Policjanci zauważyli mężczyznę, gdy spacerował jedną ze starogardzkich ulic, podczas  zatrzymania szarpał się i był agresywny. Mężczyzna został doprowadzony do miejscowej komendy i został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Sprawcy zostaną przedstawione zarzuty za uszkodzenie mienia oraz stawianie czynnego oporu.


Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama