czwartek, 5 lutego 2026 07:07
Reklama
Reklama

Groził, znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną ratowników medycznych

Policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca Sopotu, który groził pozbawieniem życia, znieważył oraz naruszył nietykalność ratowników medycznych, którzy chcieli mu pomóc. Mężczyzna usłyszał 6 zarzutów, teraz grozi mu kara 3 lat więzienia.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Groził, znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną ratowników medycznych

Pod koniec minionego tygodnia dzielnicowi z komisariatu na Przymorzu odebrali pilne zgłoszenie, że przywieziony do szpitala pacjent jest agresywny i grozi ratownikom medycznym. Mężczyzna został przywieziony karetką pogotowia z interwencji, miał na głowie kilkucentymetrową ranę i konieczna była pomoc medyczna. Policjanci natychmiast pojechali na oddział ratunkowy, gdzie przywieziono agresywnego pacjenta. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, 47-latek był nadal agresywny, było od niego czuć alkohol i wyzywał ratowników. Mężczyźnie udzielono pomocy i funkcjonariusze w tym czasie zapewnili bezpieczeństwo personelowi medycznemu. Sprawca został zatrzymany w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej, znieważeniem oraz kierowaniem gróźb wobec ratowników medycznych.

Podczas rozmowy z ratownikami medycznymi dzielnicowi ustalili, że mężczyzna podczas transportu do szpitala wielokrotnie ich znieważył wulgaryzmami, groził im pozbawieniem życia, szarpał za ubrania oraz popychał. Jednemu z ratowników zniszczył bluzę służbową. Ratownicy nie mogli odstąpić od udzielenia pomocy 47-latkowi, ponieważ kilkucentymetrowa rana na jego głowie wymagała zaopatrzenia medycznego i musieli go przewieźć do szpitala.

Zatrzymany mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał łącznie sześć zarzutów m.in. znieważenia, naruszenia oraz kierowania gróźb karalnych wobec ratowników, którzy podczas wykonywania obowiązków służbowych są funkcjonariuszami publicznymi. 47-letniemu sopocianinowi grozi teraz kara 3 lata więzienia.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara 3 lat więzienia. Za kierowanie gróźb karalnych grozi kara więzienia do 2 lat. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego grozi kara roku więzienia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: -7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama