Poniedziałek, 4 lipca 2022 17:29
Reklama
Reklama
Reklama

Inwestycje samorządowe: jakie były i jakie będą? Przedstawiamy najważniejsze inwestycje i plany tczewskiego ratusza

Nowy Rok to czas podsumowań dotychczasowych dokonań, ale i wytyczenia planów i kierunków na przyszłość, dlatego poprosiliśmy samorządy naszego powiatu o odpowiedzi na poniższe pytania:
Inwestycje samorządowe: jakie były i jakie będą? Przedstawiamy najważniejsze inwestycje i plany tczewskiego ratusza
Autor: UM w Tczewie

 

  1. Z przeprowadzenia jakich inwestycji w 2020 r. są Państwo najbardziej zadowoleni?

     

  2. 2. Jaka inwestycja (plany inwestycyjne) będzie największym przedsięwzięciem w Nowym Roku 2021?

 

Kolejno na portalu tczewska.pl będziemy przedstawiać plany i podsumowania poszczególnych samorządów powiatu tczewskiego.

 

Tczew

Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie, Małgorzata Mykowska

1.Najważniejsze inwestycje zrealizowane w 2020 r. przez samorząd miasta Tczewa to budowa dwupoziomowego parkingu na węźle transportowym, zakończenie remontu ul. Gdańskiej, przebudowa staromiejskich uliczek - Krętej i Podgórnej, budowa stadionu lekkoatletycznego przy ul. Bałdowskiej, utworzenie Klubu Rodzinnego Zatorze, przebudowa mostu nad Kanałem Młyńskim połączona z kolejnym etapem Wiślanej Trasy Rowerowej. Z ponad 43 mln zł wydanych na inwestycje, ponad 32 mln otrzymaliśmy z Unii Europejskiej.

W 2021 r. dokończymy zadania rozpoczęte w 2020 r. – modernizację siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jarosława Dąbrowskiego, przebudowę układu drogowego na os. Zatorze oraz Centrum Wspierania Rodziny przy ul. Podgórnej, gdzie schronienie i pomoc znajdą osoby doświadczające przemocy.

Największym zadaniem będzie rozebranie starego i budowa nowego wiaduktu w ul. Nowy Rynek.

 

2.Planujemy też remont ul. Stoczniowców oraz budowę ciągu pieszego przy ul. Retmańskiej. Będzie też coś dla rowerzystów – nowa ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Żwirki (od ul. Armii Krajowej do al. Kociewskiej), co pozwoli połączyć istniejące fragmenty tras rowerowych. Przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego, Wojska Polskiego i Grunwaldzkiej. Zrealizujemy II etap budowy stadionu lekkoatletycznego przy ul. Bałdowskiej – do nowej bieżni i boiska dobudowane zostanie m.in. zaplecze socjalne, trybuny, parking, oświetlenie. Zagospodarowany zostanie teren w rejonie ul. Bora Komorowskiego. Planujemy również dobudowanie segmentu do budynku Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, co umożliwi dzieciom i nauczycielom naukę i pracę w jednym miejscu i zwolni obiekt przy ul. Południowej.

 

(tomm)Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 22°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama