Poniedziałek, 4 lipca 2022 17:26
Reklama
Reklama
Reklama

Szedł bez maseczki, miał przy sobie narkotyki i był poszukiwany

Policjanci z Rumi podczas patrolowania miasta zwrócili uwagę na mężczyznę, który szedł ulicą bez maseczki. Był zdenerwowany na widok radiowozu. W trakcie legitymowania okazało się, że powodem zdenerwowania nie był tylko brak maseczki. Okazało się, że 41-latek posiadał przy sobie narkotyki oraz był poszukiwany z uwagi na wcześniej popełnione przestępstwa oszustw internetowych. Mieszkaniec powiatu wejherowskiego został zatrzymany i najbliższe dwa lata spędzi za kratkami. Został również ukarany mandatem karnym za brak maseczki, a niebawem usłyszy zarzut dotyczący posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Szedł bez maseczki, miał przy sobie narkotyki i był poszukiwany

Od początku wprowadzenia stanu epidemii policjanci w powiecie wejherowskim systematycznie sprawdzają, czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń  i obowiązków związanych ze jej zwalczaniem. Szczególną uwagę zwracają na dostosowanie się do nakazów, w tym stosowania środków ochrony, które pomagają w rozprzestrzenianiu się epidemii. Policjanci patrolują ulice miast i gmin oraz pojawiają się w różnego typu placówkach handlowych, targowiskach, parkach.  Niestety, pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy. Wczoraj w nocy około godziny 23:00 podczas patrolowania miasta i kontrolowania przestrzegania obostrzeń, policjanci na jednej z ulic Rumi zauważyli 41-letniego mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać.  Podczas legitymowania i sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 41-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na podstawie aż 14 podstaw poszukiwań, w tym 4 listów gończych, z uwagi na wcześniej popełnione przestępstwa internetowe.  Podczas sprawdzania mężczyzny, okazało się, że miał on także przy narkotyki. Został on zatrzymany i osadzony w  policyjnym areszcie. Teraz najbliższe 2 lata spędzi w więzieniu, gdzie odbywać będzie zasądzoną karę pozbawienia wolności. Za brak  maseczki 41– latek został ukarany mandatem karnym. Niebawem także zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut dotyczący posiadania narkotyków.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 22°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama