Niedziela, 3 lipca 2022 22:18
Reklama
Reklama

Inwestycje samorządowe: jakie były i jakie będą? Przedsięwzięcia w gminie Gniew

Przedstawiamy podsumowanie inwestycyjne w gminie Gniew. Nowy Rok to czas podsumowań dotychczasowych dokonań, ale i wytyczenia planów i kierunków na przyszłość, dlatego poprosiliśmy samorządy naszego powiatu o odpowiedzi na poniższe pytania:
Inwestycje samorządowe: jakie były i jakie będą? Przedsięwzięcia w gminie Gniew
Autor: pixabay.com

1. Z przeprowadzenia jakich inwestycji w 2020 r. są Państwo najbardziej zadowoleni?

2. Jaka inwestycja (plany inwestycyjne) będzie największym przedsięwzięciem w Nowym Roku 2021?

 

Urząd Miasta i Gminy Gniew

1. 

Nieoczekiwany wybuch pandemii, który uderzył w wiele ważnych dziedzin naszego życia zweryfikował zamierzone plany. Pomimo napotkanych trudności, Gmina Gniew może pochwalić się jednak wieloma sukcesami. Samorząd intensywnie pracuje, realizując inwestycje oraz zadania służące poprawie jakości życia, nie tylko samych mieszkańców, ale i odwiedzających nas gości. Obok dużych inwestycji miejskich: rewitalizacji, rozbudowy szkoły podstawowej czy tworzeniu Dziennego Domu Seniora, Gmina Gniew prowadzi działania mające na celu poprawę terenów wiejskich. Jest to wynik projektów realizowanych na rzecz rozwoju infrastruktury wodociągowej oraz inwestycji służących poprawie jakości życia i bezpieczeństwa. Wśród nich są inwestycje budowy wodociągów, remonty świetlic wiejskich czy modernizacje dróg i ciągów pieszych. W ciągu roku realizowane były również mniejsze zadania, będące odpowiedzią na zgłaszane potrzeby mieszkańców, a służące poprawie ich codziennego bytu. Zaliczamy do nich szereg zadań realizowanych w ramach funduszu sołeckiego, w tym m.in.: naprawy dróg czy instalacje nowoczesnego, energooszczędnego oświetlenia ulicznego, z czego również jesteśmy bardzo dumni.

 

2. 

Przed nami kolejny rok, zwiastujący równie wytężoną pracę, kontynuację rozpoczętych już inwestycji i podjęcie nowych działań. W 2020 roku Gmina Gniew pozyskała wielomilionowe dotacje, które sięgnęły ponad 11 milionów złotych. Dzięki nim, samorząd może zrealizować szereg potrzebnych zadań, m.in. prawie 2,5 miliona złotych pozyskano na przebudowę ulic osiedla Leśnego w Tymawie, prawie 2 miliony złotych na budowę wodociągu Rakowiec - Małe Wyręby - Wielkie Wyręby, 700 000 złotych na budowę wodociągu Rakowiec – Bielica, 2 000 000 złotych na budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej z przepompowniami ścieków w Wielkich Walichnowach czy ponad 1 900 000 złotych na przebudowę ul. Kapinosa w Gniewie. Realizację tych wszystkich zadań Gmina Gniew rozpocznie w 2021 roku. Obok powyższych przedsięwzięć w mieście kontynuowany będzie również proces rewitalizacji, polegający na przebudowie kolejnych ulic, okalających starówkę. - Realizacja projektów dofinansowanych ze źródeł zewnętrznych wymaga dużego zaangażowania także środków pochodzących z budżetu gminy, co wiąże się z racjonalnym gospodarowaniem własnym budżetem, by móc z satysfakcją osiągać zamierzone cele. Mam nadzieję, że pomimo trwającej wciąż epidemii, nie zwolnimy tempa, a przyszły rok będzie kontynuacją realizacji inwestycji i działań na rzecz rozwoju gminy Gniew, czego Państwu i sobie życzę – podsumowuje burmistrz Maciej Czarnecki.


Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama