Czwartek, 30 czerwca 2022 17:58
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ruszyła budowa nowego marketu. Mieszkańcy długo na to czekali!

SZTUM. 25 stycznia rozpoczęła się długo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców bloków przy ul. Spokojnej – powstaje market spożywczy Dino. Dodajmy, że mieszkańcy ul. Spokojnej do najbliższego sklepu lub marketu mają parę kilometrów! Stan ten utrzymywał się całe lata nic z tym nie robiono aż... do teraz. Nie trzeba dodawać, że dla niezmotoryzowanych sztumian było to nie lada utrudnieniem. Wszak każdy musi gdzieś dokonywać zakupów...
Ruszyła budowa nowego marketu. Mieszkańcy długo na to czekali!
Autor: portalpomorza.pl

W ostatnich dniach odwilży ciężki sprzęt budowlany wyruszył do pracy na działce, na której kiedyś funkcjonowała stacja benzynowa. Przed ruszeniem prac w tym miejscu znajdowała się opuszczona działka i niebezpieczny pustostan, na którym bawiły się dzieci. Cały teren był opuszczony i często zaśmiecany, co gorsz stosunkowo rzadko ścinano tam zielsko i sprzątano.

Na tablicy informacyjnej termin robót oznaczono na styczeń – czerwiec 2021 r., a zakończenie robót określono na 30 czerwca br. Widnieje tam też informacja o budowie marketu handlowo – usługowego oraz nazwa inwestora – Dino Polska.

Niestety w tej beczce miodu trzeba też dorzucić łyżkę dziegciu. Cały obszar od pierwszego bloku ul. Spokojnej do nr 3 objęty jest strefą zamieszkania, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h. Tymczasem inwestor postawił w sąsiedztwie znak z ograniczeniem prędkości do... 30 km/h ...

Miejmy nadzieję, że wkrótce zostanie to uregulowane, gdyż inne oznakowanie od aktualnie obowiązującego powoduje chaos w ruchu drogowym. (Znak znajduje się przy banerze z ogłoszeniem o pracę w powstającym Dino vis a vis skrajnego budynku mieszkalnego).

 

Dodajmy, że w Sztumie od paru miesięcy można także zauważyć banery, informujące o przygotowaniach do budowy kolejnego bloku wielorodzinnego obok, powstającego marketu Dino. Dodajmy, że wcześniej Spółdzielnia Renawa z Kwidzyna informowała w mediach o planach inwestycyjnych w nowy budynek wielorodzinny, ale od paru lat sprawa przycichła.

 

(tomm)Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama