Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:14
Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnia szansa na zgłoszenie projektu do budżetu obywatelskiego

Jeszcze tylko do środy 24 lutego można składać projekty do Budżetu Obywatelskiego Tczewa, które będą realizowane w 2022 r. Projekt może zgłosić każdy mieszkaniec Tczewa bez względu na wiek. Nie ma okręgów, projekty mogą dotyczyć całego miasta. Jak informuje prezydent Mirosłw Pobłocki, kwota do wydania to nadal 1 mln zł. Projekty będą wyłonione w tym roku, a realizowane w kolejnym. Głosowanie odbędzie się po wakacjach.
Ostatnia szansa na zgłoszenie projektu do budżetu obywatelskiego
Autor: pixabay

Założeniem budżetu obywatelskiego jest, by każda mieszkanka i każdy mieszkaniec miasta mógł zadecydować o tym, w jaki sposób wydawać część budżetu miejskiego lub też publicznego. Najczęściej jest on tworzony poprzez wykorzystanie takich narzędzi, jak poznanie priorytetów w wydawaniu pieniędzy przez samych członków danej wspólnoty, wybór delegatów budżetowych, reprezentujących lokalne społeczności, wsparcie techniczne ze strony rajców miejskich (na poziomie lokalnym), lokalne i regionalne zgromadzenia w celu debaty i głosowania nad priorytetowymi wydatkami, a następnie implementacja pomysłów mających bezpośrednie przełożenie na jakość życia mieszkańców...

 

Prezydent Miasta Tczewa na podstawie art.30 ust.2 pkt 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U.2020 poz. 713), Uchwały nr XVI/138/2020 Rady Miejskiej w Tczewie z dnia 30 stycznia 2020 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych budżetu obywatelskiego z mieszkańcami miasta Tczewa (Dz. Urz. Woj. 2020, poz.1034) powiadomił o rozpoczęciu w dniu 04.02.2021 r. konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta Tczewa w sprawie przeznaczenia części budżetu Miasta Tczewa na rok 2022, zwane dalej Budżetem Obywatelskim Miasta Tczewa 2022.

 

 

(tomm)


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama