Środa, 29 czerwca 2022 14:48
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Uciekał, bo miał zakaz, został zatrzymany

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 21-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami i dwa dni wcześniej był zatrzymywany przez tych samych funkcjonariuszy za niestosowanie się do tego zakazu. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi 5 lat więzienia. Policjanci będą wnioskować do prokuratora o to, by zastosował wobec 21-latka dozór Policji, a także nakaz powstrzymywania się od prowadzenia pojazdów.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Uciekał, bo miał zakaz, został zatrzymany

Policyjni wywiadowcy podczas patrolowania ulicy Trakt św. Wojciecha przejeżdżali obok kierowcy hondy civic. Funkcjonariusze poznali mężczyznę, siedzącego za kierownicą auta, ponieważ dwa dni wcześniej zatrzymywali go za złamanie zakazu sądowego kierowania pojazdami. Policjanci wydali kierującemu polecenia do zatrzymania, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca nie zareagował na te sygnały i gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Na ul. Raduńskiej 21-latek z Gdańska porzucił swój samochód i zaczął uciekać pieszo, jednak bardzo szybko został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów referatu wywiadowczego. 21-letni mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Natomiast jego auto odholowano na policyjny parking. 21-latek odpowie za to, że mimo objęcia go w styczniu 2021 roku sądowym zakazem za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, ignorował polecenie sądu, a także za to, że nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci z komisariatu przy ul. Platynowej zebrali materiał dowodowy, który pozwoli na przedstawienie mężczyźnie zarzutów w tej sprawie. Jutro mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury. Policjanci będą wnioskować o to, by wobec 21-latka zastosować dozór Policji, a także nakaz powstrzymywania się od prowadzenia pojazdów.

Za złamanie zakazu orzeczonego przez sąd grozi 5 lat więzienia. Niezatrzymanie się do kontroli to przestępstwo, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Oceń

Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama