Poniedziałek, 4 lipca 2022 13:55
Reklama
Reklama
Reklama

Pomorski sanepid w nowej siedzibie

Dwa lata zajęła budowa nowej siedziby Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Gdańsku. Jej koszt to 6.194.091,50 zł. Pieniądze w całości pochodziły z budżetu Wojewody Pomorskiego. Trzykondygnacyjny budynek (1064 m2) powstał w miejscu starego obiektu przy ul. Dębinki 7. Dotychczasowa siedziba służyła pracownikom przez 36 lat.
  • Źródło: PUW Gdańsk
Pomorski sanepid w nowej siedzibie

Nową siedzibę WSSE zwiedzili dziś Krzysztof Saczka, p.o. Głównego Inspektora Sanitarnego oraz  Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Gospodarzem spotkania była Anna Obuchowska, Zastępca Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.


- Inspekcja sanitarna walczy na pierwszym froncie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Dziękuję  za Państwa ciężką pracę. Cieszę się, że w tak nowoczesnej siedzibie będą Państwo realizować swoje zadania. Również te podstawowe , gdy wrócimy do normalności .– mówił minister.


-  Praca służb sanitarnych jest nie do przecenienia. Zwłaszcza w trudnym okresie pandemii Covid-19. Nowoczesny budynek, który dzisiaj oficjalnie oddajemy do użytku posiada  wszystko co potrzebne jest pracownikom. Cieszę się, że inwestycję udało się zrealizować tak szybko i poprawi się komfort Państwa pracy. To doskonała okazja, aby po raz kolejny podziękować Państwu za ciężką , heroiczną walkę z epidemią. To dzięki Wam wykonuje się tysiące testów dziennie. Państwa praca zasługuje na największy szacunek. – pokreślił wojewoda.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama