Sobota, 2 lipca 2022 00:43
Reklama
Reklama

Policjanci uratowali kobietę, która chciała rzucić się pod pociąg

Szybka interwencja policyjnych wywiadowców uratowała życie 34- letniej gdańszczance, która chciała popełnić samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Funkcjonariusze pobiegli za kobietą i w ostatnim momencie zatrzymali ją tuż przed przejeżdżającym pociągiem. 34-latka została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci uratowali kobietę, która chciała rzucić się pod pociąg

Wczoraj rano dyżurny gdańskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic dzielnicy Rudniki 34-letnia mieszkanka Gdańska połknęła tabletki i chce popełnić samobójstwo. Na to zgłoszenie natychmiast zareagowali

policyjni wywiadowcy. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce zdarzenia podbiegła do nich osoba zgłaszająca, która wskazała na kobietę biegnącą w stronę nadjeżdżającego pociągu i powiedziała, że to 34-latka,

która chce popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast zareagowali na tę sytuację i najpierw podjechali w stronę torów samochodem, a następnie pobiegli za desperatką. W ostatnim momencie zatrzymali kobietę tuż przed przejeżdżającym pociągiem. Funkcjonariusze wezwali pomoc medyczną, a do czasu przyjazdu karetki zaopiekowali się 34-latką. Szybka reakcja policjantów niewątpliwie zapobiegły tragedii, a uratowana kobieta trafiła pod opiekę lekarza. Jeśli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy.

 Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas. Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej, telefon: 58 511 01 21, który jest czynny całą dobę i mieści się przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku. Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in. 116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00 116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.


Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama