Środa, 10 sierpnia 2022 04:01
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o kradzież samochodu

13 kwietnia kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, prokuratura zawnioskowała o tymczasowy areszt, a sąd przychylił się do wniosku.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Areszt dla mężczyzny podejrzanego o kradzież samochodu

Pod koniec marca doszło do kradzieży osobowego opla, zaparkowanego na terenie Gdyni. Policjanci przyjęli zgłoszenie i zajęli się tą sprawą. Mundurowi ustalili świadków i zapis z monitoringu. Podczas działań funkcjonariuszy okazało się, że przestępca sprzedał samochód na jednym ze złomowisk. W wyniku intensywnej pracy, kryminalni wytypowali sprawcę kradzieży i ustalili miejsce jego zamieszkania.

We wtorek około 06.00 gdyńscy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Lęborka w jego mieszkaniu. Z uwagi na podejrzenie, że mężczyzna może nielegalnie posiadać broń palną, do zatrzymania zaangażowali się również funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Kryminalni przewieźli zatrzymanego 40-latka do Prokuratury Rejonowej w Gdyni, gdzie usłyszał zarzuty. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama