Sobota, 2 lipca 2022 00:15
Reklama
Reklama

Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację

Dzięki współpracy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zlikwidowano nielegalną plantację marihuany. W mieszkaniu na terenie Sopotu sopoccy kryminalni zabezpieczyli ponad 100 krzewów konopi indyjskich i zatrzymali 28-letniego mężczyznę. Sprawca usłyszał już zarzut uprawy znacznej ilości konopi innych niż włókniste, a wczorajszą decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie przy współpracy policjantów Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową gdańskiej komendy wojewódzkiej ujawnili i zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Plantacja marihuany zorganizowana była w wynajmowanym mieszkaniu na terenie Sopotu. W specjalnie przygotowanych namiotach i szafie, wyposażonych w odpowiednie naświetlenie i wentylację, funkcjonariusze zabezpieczyli 111 doniczek z krzewami konopi indyjskich, które przekazano biegłemu do dalszych badań fizykochemicznych.

Na miejscu kryminalni zatrzymali też 28-latka, który był zaskoczony widokiem policjantów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów prokurator przedstawił mu zarzut uprawy znacznej ilości konopi innych niż włókniste, mogącej dostarczyć znaczną ilość środków odurzających. Wczoraj sprawca został też doprowadzony do sądu i sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt tymczasowy.

28-letni sopocianin odpowie teraz przed sądem za popełnione przestępstwo, za które grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama