środa, 4 lutego 2026 23:08
Reklama
Reklama

Ugodził nożem brata, na trzy miesiące trafił do aresztu

Gdańscy policjanci z referatu interwencyjnego zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który rzucił się z nożem na swojego brata. Pokrzywdzony z urazem klatki piersiowej. Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Ugodził nożem brata, na trzy miesiące trafił do aresztu

W sobotę funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Białej odebrali zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie Wrzeszcza doszło do awantury, podczas której mężczyzna zaatakował nożem brata. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci referatu interwencyjnego z gdańskiej komendy, którzy zatrzymali 30-letniego sprawcę tego przestępstwa. Pokrzywdzony 39-latek z urazem klatki piersiowej został przewieziony do szpitala.
Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, a policyjny technik zabezpieczył ślady, przedmioty będące dowodem przestępstwa oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Policjanci ustalili, że zanim doszło do przestępstwa, zatrzymany spożywał z bratem alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni, podczas której 30-latek chwycił za nóż i zaatakował nim 39-latka. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić sprawcy zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wczoraj sąd zadecydował, że 30-letni gdańszczanin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. Spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jest przestępstwem zagrożonym karą 10 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: -8°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama