Piątek, 12 sierpnia 2022 08:58
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Jutro wzmożone kontrole policyjne na pomorskim odcinku autostrady A1

11 maja na pomorskim odcinku Autostrady Bursztynowej należy spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych. Nadmierna prędkość, niezachowanie bezpiecznej odległości, korzystanie podczas kierowania z telefonów komórkowych to najczęstsze przyczyny zdarzeń na drogach szybkiego ruchu.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Jutro wzmożone kontrole policyjne na pomorskim odcinku autostrady A1
Autor: Policja

W najbliższy wtorek na pomorskim odcinku autostrady A1 należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby patroli Policji. Pomorscy mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia, które najczęściej prowadzą do tragicznych zdarzeń drogowych. Nadmierna prędkość, jazda „na zderzaku”, rozmowy telefoniczne, a nawet przeglądanie stron internetowych oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, a co gorsze, nieprawidłowe przewożenie dzieci, niestety nie są zjawiskami rzadkimi.

Na autostradzie, oprócz oznakowanych pojazdów policyjnych, pojawią się także pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejetratory, których kierowcami będą policjanci należący do zespołu „SPEED”.

W roku 2020 na polskich autostradach doszło do 291 wypadków, w których zginęły 54 osoby. Na autostradzie A1 zginęły 22 osoby. Główną przyczyną była nadmierna prędkość.

Należy zwrócić także uwagę na fakt, że 7 osób zginęło z powodu zmęczenia. Przypominamy, że aby bezpiecznie dojechać do celu, należy robić regularne przerwy, przede wszystkim wsiadać za kierownicę wypoczętym. Zmęczenie, monotonna jazda, duże odległości oraz prędkości mogą stanowić tragiczną w  skutkach mieszankę.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama