Poniedziałek, 4 lipca 2022 15:07
Reklama
Reklama
Reklama

Koncert muzyki klasycznej TE DEUM. Orkiestra Filharmonii Poznańskiej w Pelplinie

Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie zaprasza na koncert: „Te Deum”, który odbędzie się w niedzielę 23 maja 2021 r. o godz. 17.30 w Bazylice Katedralnej w Pelplinie. Będzie to koncert w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Poznańskiej (jeden z czołowych polskich zespołów symfonicznych) wraz z Polskim Chórem Kameralnym Schola Cantorum Gedanensis i gronem młodych śpiewaków-solistów (łącznie ponad 70 artystów).
Koncert muzyki klasycznej TE DEUM. Orkiestra Filharmonii Poznańskiej w Pelplinie
Autor: MOK Pelplin

W naszej pięknej katedrze wykonane zostanie dzieło urodzonego w Wielkopolsce wybitnego kompozytora Karola Kurpińskiego oraz arcydzieła klasyków wiedeńskich: Josepha Haydna i tegorocznego podwójnego jubilata Wolfganga Amadeusa Mozarta (sakralne utwory wokalno-instrumentalne – komunikatywne i atrakcyjne dla każdego widza i słuchacza).

 

Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne liczba miejsc na koncert jest ograniczona.

Obowiązują wejściówki, które od środy 19 maja 2021 można odbierać w biurze Miejskiego Ośrodka Kultury (Pelplin, ul. Kosciuszki 2A w godz. 8-15)

Podczas koncertu obowiązują maseczki.

 

PROGRAM

- Karol Kurpiński Te Deum

- Joseph Haydn Te Deum for the Empress Maria Theresa Hob.XXIIIc:2

- Wolfgang Amadeus Mozart Laudate Dominum omnes gentes z Vesperae solennes de confessore KV 339

 

opr. (tomm)/MOK PelplinOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 27°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama