Poniedziałek, 4 lipca 2022 16:51
Reklama
Reklama
Reklama

Ostatnie prace przy przebudowie dworca. Wartość przebudowy to kilkanaście milionów złotych

Trwają ostatnie prace związane z przebudową dworca w Tczewie. Obsługę podróżnych przeniesiono już z dworca tymczasowego do holu modernizowanego dworca. Pracownicy myją ściany, przejścia... Pojawiły się nowe kasy wewnątrz.
Ostatnie prace przy przebudowie dworca. Wartość przebudowy to kilkanaście milionów złotych
Autor: W. Mocny

Dzięki wprowadzonym zmianom pasażerowie mogą nabyć bilety w dwóch kasach zlokalizowanych wewnątrz budynku. Wkrótce zlikwidowane zostaną również kontenery przed dworcem, gdzie do tej pory odbywała się obsługa podróżnych. Docelowo, po zakończeniu inwestycji, pasażerów będą obsługiwać cztery kasy biletowe.

 

Prace budowlane są już praktycznie zakończone. Sfinalizowano m.in. montaż urządzeń i systemów w budynku. Wykonawca skupia się na pracach porządkowych nad poprawą estetyki. Niebawem rozpocznie się odbiór inwestycji, po którego zakończeniu dworzec zostanie otwarty dla podróżnych. Obecnie pasażerowie mogą już zobaczyć, jak zmieniło się wnętrze i hol budynku.

 

Dzięki przebudowie dworca kolejowego w Tczewie podniesiony zostanie komfort podróżnych korzystających z obiektu oraz innych użytkowników budynku. Poprawi się jego funkcjonalność. Dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dzięki montażowi takich systemów jak monitoring, system sygnalizacji włamania i napadu oraz inteligentnego zarządzania budynkiem (BMS), obiekt będzie bardziej nowoczesny i zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa.

 

Wartość przebudowy dworca w Tczewie wynosi około 18 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz ze środków budżetu państwa. Otwarcie dworca dla podróżnych planowane jest latem bieżącego roku.

 

(tomm)

 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 25°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama