niedziela, 25 września 2022 23:52
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

[GALERIA ZDJĘĆ] Terytorialsi złożyli przysięgę! Nowi ochotnicy zasilą szeregi 7 Pom. Brygady Obrony Terytorialnej

O słowach przysięgi wojskowej żołnierz pamięta przez całe życie. Podczas ostatniej niedzieli takie wspomnienia stały się udziałem nowych terytorialsów z 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy na terenie 71 Batalionu Lekkiej Piechoty w Malborku brali udział w tej uroczystości.
[GALERIA ZDJĘĆ] Terytorialsi złożyli przysięgę! Nowi ochotnicy zasilą szeregi 7 Pom. Brygady Obrony Terytorialnej

W niedzielę 23 maja 2021 r. w Malborku uroczystą przysięgę wojskową złożyło dwudziestu czterech ochotników, którzy zasilą szeregi 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nowi żołnierze pochodzą m.in. z powiatu malborskiego, słupskiego, chojnickiego czy kościerskiego. Wśród nich znaleźli się informatycy, uczniowie, prawnicy, nauczyciele, historycy i wielu innych. W życiu cywilnym każdy robi coś innego, ale wszystkich łączy jedno - chęć służby Ojczyźnie i lokalnej społeczności.

Wszyscy ukończyli tzw. pętlę taktyczną, która niejako zwieńczyła okres szesnastodniowego szkolenia podstawowego. Podczas tego sprawdzianu żołnierze musieli wykazać się znajomością topografii terenu, umiejętnością obsługi powierzonego im sprzętu wojskowego oraz wieloma innymi kompetencjami niezbędnymi w żołnierskim fachu. Nie zapominajmy, że są oni dopiero na początku swojej drogi w poznawaniu żołnierskiego rzemiosła. Okres wyszkolenia terytorialsa trwa trzy lata i obejmuje szkolenie podstawowe, specjalistyczne i zgrywające, które ma na celu doskonalenie współpracy pododdziałów jako całości.

Osoby, które jeszcze nie mają dla siebie pomysłu na wakacje lub już zdecydowały się na założenie munduru, ale brakuje im na to czasu z uwagi na obowiązki szkolne lub na uczelni zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Wakacje z WOT”. W okresie trzech letnich miesięcy przygotowaliśmy trzy szkolenia szesnastodniowe lub ośmiodniowe dla osób, które już złożyły przysięgę wojskową. Odbędą się one w terminach: 26.06-11.07 w Słupsku, 21.08-05.09 w Malborku i 18.09-03.10 też w Malborku. To ostatni moment, aby się do nas zgłosić, żeby odbyć szkolenie w którymś z tych terminów.

 

Można to zrobić poprzez rekruterów z naszej brygady mł. chor. Jarosława ULEJCZYKA, tel. 608 675 465, st. szer. Katarzynę JUŁGA, tel. 509 689 291, lub poprzez swoją Wojskową Komendę Uzupełnień.

 

 

Por. Tomasz Klucznik,7. Pom. Brygady OT

Foto: 7 PBOTOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama