Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:24
Reklama
Reklama
Reklama

Pomorscy terytorialsi będą szkolić się pod okiem żołnierzy Armii Brytyjskiej

26 czerwca 2021 r. na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie żołnierze 71. batalionu lekkiej piechoty w Malborku oraz 73 batalionu lekkiej piechoty w Słupsku rozpoczną szkolenie pod okiem żołnierzy z 2nd Battalion Duke of Lancaster’s Regiment.
Pomorscy terytorialsi będą szkolić się pod okiem żołnierzy Armii Brytyjskiej
Autor: 7 PBOT

Żołnierze Armii Brytyjskiej będą brać w nim udział w charakterze instruktorów. W trakcie szkolenia Brytyjczycy będą obserwować jego realizację po czym zaprezentują sposób wykonania poszczególnych zagadnień według swoich procedur szkoleniowych oraz pomogą podnieść poziom wyszkolenia żołnierzy 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wspólne manewry obu jednostek potrwają dwa tygodnie i zakończą się 9 lipca br.

 

Tego typu ćwiczenia mają ogromny wpływ na rozwój żołnierzy naszej brygady. Ich celem, poza aspektami szkoleniowo-poligonowymi, jest również kontynuowanie współpracy z brytyjskim batalionem, wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie walk małych grup i pododdziałów lekkiej piechoty, co z pewnością wpływać będzie na dalsze doskonalenie umiejętności pomorskich terytorialsów.

 

Maciej Szalbierz

7 PBOT

Foto: archiwum 7 PBOTOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 27°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama