Czwartek, 7 lipca 2022 10:36
Reklama
Reklama
Reklama

Zatrzymany pijany kierowca okazał się być poszukiwanym

We wtorek policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym renault, który według zgłoszenia był nietrzeźwy. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany i nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Zatrzymany pijany kierowca okazał się być poszukiwanym
Autor: Policja

8 czerwca około 19.00 funkcjonariusze ruchu drogowego otrzymali informację że na ul. Chylońskiej prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna kieruje osobowym renault. Mundurowi pojechali tam i zauważyli podany w zgłoszeniu pojazd. Stróże prawa zatrzymali do kontroli kierującego, od którego wyraźnie było czuć alkohol. W związku z tym zrobili mu badanie trzeźwości, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. W trakcie interwencji okazało się, że 35-letni mieszkaniec Gdyni nie ma uprawnień do kierowania, a ponadto jest poszukiwany. Z uwagi na fakt, że samochód nie miał aktualnych badań technicznych, ani ubezpieczenia OC, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz napisali notatkę do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. 

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 26 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama