Środa, 10 sierpnia 2022 19:56
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Porozmawiajmy o transporcie w twojej miejscowości na warsztatach konsultacyjnych!

Warsztaty konsultacyjne w ramach prac nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla OMGGS (SUMP) - w powiecie tczewskim odbędą się 15 czerwca w godz. 17.00-19.00 OMGGS zaprasza na warsztaty.
Porozmawiajmy o transporcie w twojej miejscowości na warsztatach konsultacyjnych!
Autor: pixabay/Karen Warfel

Pod tekstem podajemy link, pod którym można się zarejestrować na wydarzenie.
Jaki powinien być nowoczesny transport? 
Co należy zrobić, aby mieszkańcy miast, miasteczek i wsi docierali do celu szybko, ale też bezpiecznie i bez szkody dla otoczenia? W ramach prac nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla OMGGS (SUMP) 15 czerwca odbędą się warsztaty konsultacyjne on-line dla mieszkańców powiatu, ekspertów, przedstawicieli stowarzyszeń, a także dla samorządowców, radnych i osób odpowiedzialnych w samorządach za politykę transportową. 
 
Warsztaty mają na celu określenie potrzeb transportowych i komunikacyjnych mieszkańców. Dzięki zebranym informacjom powstanie długoterminowa strategia, która wskaże kierunki planowania transportu poprawiającego bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców metropolii.  

Uczestnicy będą pracować w 6 zespołach. Przez około kwadrans wspólnie z moderatorami będą dyskutować na zadany temat, m.in. transport zbiorowy, ruch pieszy i rowerowy,  indywidualny ruch samochodowy, parkowanie, bezpieczeństwo ruchu drogowego, transport towarów, zarządzanie mobilnością oraz wizja i cele. Po 15 minutach nastąpi zmiana tematu w grupie, a na koniec podsumowanie dyskusji. 

 

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA

 

Plan Zrównoważonej Mobilności dla OMGGS (SUMP)
 
Od 2019 r., dzięki współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki  Regionalnej, Komisją Europejską, Inicjatywą  Jaspers oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych, OMGGS pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla OMGGS (SUMP). Metropolitalny dokument  będzie zawierał działania dotyczące polityki transportowej,  ruchu pieszego i rowerowego, transportu zbiorowego  i zarządzania mobilnością. Określi potrzeby transportowe i komunikacyjne mieszkańców i wskaże kierunki poprawy bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców metropolii. 
 
Nad dokumentem pracuje zespół ekspertów, złożony z przedstawicieli Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego, Urzędu Miasta w Gdyni, OMGGS oraz ekspertów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i transportu. Jego ukończenie planowane jest najpóźniej w pierwszym kwartale 2022 r. 


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4vYV8TzKKL7r8kzXjrHZd5UDy-3U1RP5uW0kwzTG0XycpRA/viewform

 

opr. (red.)/Obszar Metrop. Gdańsk, Gdynia i Sopot


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama