Środa, 10 sierpnia 2022 03:49
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Sezon w pełni. Żar z nieba, a przystań nadwiślańska zamknięta na cztery spusty!

Mamy sezon w pełni gorące lato, a tczewska przystań nadwiślańska mimo, że do pomostów przybijają jednostki jachtowe, houseboaty – zamknięta. Turyści i mieszkańcy z apelem do władz miasta: „otwórzcie przystań dla wodniaków”.
Sezon w pełni. Żar z nieba, a przystań nadwiślańska zamknięta na cztery spusty!
Autor: Z. Mocny

Rozmawialiśmy z jedną z rodzin, która przycumowała do tczewskiej przystani. Okazało się, że są z Warszawy. Rodzina wynajęła łódź w Elblągu, a ich celem jest opłynięcie Pętli Żuławskiej.

Pytali gdzie można coś zjeść i się wykąpać, byli mocno zaskoczeni i zdziwieni, że zatrzymali się przy okazałym, pięknym budynku, który nie funkcjonuje. Wcześniej wszyscy im radzili, żeby Tczew omijać, bo tu nie m infrastruktury: wody prądu toalet – słowem - przystań zamknięta.

Nie pomogły nasze apele, które zamieszczaliśmy na łamach Gazety Tczewskiej, by ten obiekt nie stał i nie niszczał, tylko funkcjonował zwłaszcza w sezonie dla dobra mieszkańców i przypływających gości. Tego zdania jest nie tylko redakcja GT, ale też mieszkańcy, którzy przychodzą w to miejsce i nadziwić się nie mogą, że taki potencjał się marnuje. Władze miasta są jednak głuche na te apele, zamiast tego z uporem dążą do sprzedaży tych nieruchomości o czym świadczą wywieszone banery.

Niestety musimy oddać naszemu felietoniście - Olkowi Wojciechowskiemu, który przytaczając raport o stanie miasta zacytował m.in. fragment: „do dyspozycji wodniaków są nadwiślańskie pomosty...”. Trudno się z tym nie zgodzić, lecz dodajmy: tylko nadwiślańskie pomosty...

 

(tomm)Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama