niedziela, 25 września 2022 21:51
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zwiększona aktywność policjantów w miejscowościach turystycznych

Trwający sezon letni oznacza dla pomorskich policjantów czas wytężonej pracy, związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Od piątku (2.07) policyjne siły nad Zatoką Gdańską i Bałtykiem wzmacniać będą między innymi funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Dodatkowe patrole mundurowych na pewno zwiększą poczucie bezpieczeństwa w tym rejonie.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Zwiększona aktywność policjantów w miejscowościach turystycznych
Autor: Policja

Nadmorskie tereny podczas sezonu odwiedzają tysiące turystów. Wraz z tłumem wczasowiczów pojawiają się tu również przestępcy, którzy chcąc wykorzystać brak czujności wypoczywających osób, liczą na łatwy łup. Dlatego w trosce o mieszkańców i turystów, przez całe lato nad bezpieczeństwem w nadmorskich gminach i powiatach wspólnie z miejscowymi mundurowymi, czuwać będzie dodatkowo ponad 130 policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, a także funkcjonariusze służby kryminalnej, wydziału konwojowo-ochronnego, Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz ponad 20 policjantów z Komendy Głównej Policji. Dzięki wsparciu samorządów, które zapewniły policjantom zakwaterowanie i wyżywienie m.in. w Sopocie, Pucku, Słupsku, Nowym Dworze Gdańskim, Wejherowie, Lęborku czas reakcji policjantów na ewentualne zagrożenia oraz dyspozycyjność będą znacznie wyższe. Oddelegowani policjanci będą czuwać nad porządkiem publicznym oraz bezpieczeństwem mieszkańców i turystów odwiedzających w tym czasie miejscowości turystyczne. Oddelegowani policjanci przyczynią się do szybkiego i skutecznego reagowania na zdarzenia, ponieważ jak co roku w tym okresie wzmaga się ilość interwencji. Funkcjonariusze będą tam, gdzie pojawi się więcej osób m.in. w rejonie pasa nadmorskiego oraz na głównych ulicach miast.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama