Środa, 10 sierpnia 2022 04:02
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Nowy SOR w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni już działa

Piętrowy obiekt dobudowany do Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni mieści m.in. Szpitalny Oddział Ratunkowy, bloki operacyjne i intensywną terapię. W oficjalnym otwarciu SOR uczestniczył Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, który podziękował pracownikom ochrony zdrowia i marszałkowi województwa za dobrą współpracę zarówno przy organizacji SOR jak i realizacji Narodowego Programu Szczepień w Pomorskiem.
  • Źródło: PUW Gdańsk
Nowy SOR w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni już działa
Autor: Marcin Tymiński/PUW w Gdańsku

Finansowanie budowy zostało zrealizowane z następujących środków:
•    5,95 mln zł  - Ministerstwo Zdrowia (z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko)
•    2,695 mln zł - Samorząd Województwa Pomorskiego
•    350 tys.  zł - Szpitale Pomorskie

Przeprowadzka SOR do nowego obiektu trwała jedynie kilka godzin. Co jak podkreślano podczas otwarcia było nie lada wyczynem. Nowy budynek liczy niemal 1300 metrów kwadratowych. Do leczenia pacjentów z Gdyni, jej okolic i turystów  kadra medyczna wykorzystuje nowoczesną aparaturę m.in.: kardiomonitory, echokardiografy, aparaty do automatycznego masażu serca, czy USG.

W otwarciu obok wojewody wzięli udział m.in. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, Agnieszka Kapała-Sokalska, członkini zarządu województwa pomorskiego, Monika Kasprzyk, szefowa pomorskiego oddziału NFZ i przedstawiciele szpitala.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama