czwartek, 29 września 2022 01:06
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zaproszenie na wielkie spotkanie rolników w elewatorze Malbork

22 lipca br. w godz. 11:00-14:00 na terenie elewatora Malbork, ul. Daleka 72, odbędzie się wydarzenie: „Zaczynamy skup – spotkanie z rolnikami”. Głównym jego celem jest przedstawienie aktualnych informacji związanych z działaniami i programami skierowanymi do mieszkańców wsi.
Zaproszenie na wielkie spotkanie rolników w elewatorze Malbork
Autor: Elewarr O. Malbork

Miejsce spotkania z rolnikami zostało nieprzypadkowo wybrane, bowiem odbędzie się ono na terenie Magazynu Malbork Oddziału Elewarr, który jest jednym z największych w Polsce. Jego powierzchnia magazynowa wynosi ok. 90 tys. ton. Malborski elewator skupuje od rolników rzepak i pszenicę oraz świadczy usługi przechowalnicze dla Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, co oznacza składowanie rezerw żywnościowych na wypadek wojny, kataklizmu, zagrożenia bezpieczeństwa żywnościowego Polski i Polaków. Elewator Malbork co roku współpracuje z około 1200 rolnikami. W 2018 roku skupiono w nim 22 576,140 ton plonów rolnych, w 2019 roku 21 490,990 ton, a w 2020 roku już 26 328,260 ton. Plany magazynu Malbork są ambitne i podczas tegorocznych żniw planuje się przeprowadzenie skupu, który wyniesie ponad 30 tysięcy ton.

„Zaczynamy skup – spotkanie z rolnikami” to nowość w działaniach spółki Elewarr. Nigdy do tej pory, w jej historii, nie zostało zorganizowane spotkanie na terenie elewatora, które łączyło w sobie tzw. dzień otwarty wraz ze stoiskami instytucji rolniczych, na których będzie można uzyskać np. aktualne informacje o rządowych programach skierowanych do mieszkańców wsi, czy bliżej poznać ich działalność.

Elewarr Malbork jest otwarty na współpracę zarówno z rolnikami, jak i różnymi rządowymi agencjami. Poprzez nasze wydarzenie chcemy nie tylko przybliżyć działalność naszej Spółki ale również dać możliwość spotkania z urzędnikami i pracownikami podmiotów rolniczych. Naszym priorytetowym celem jest zapewnienie każdemu rolnikowi, niezależnie od posiadanej powierzchni uprawnej, możliwości sprzedaży swoich plonów rolnych. Każdego traktujemy jako partnera, a takie zasady jak uczciwość, rzetelność czy zaufanie są kluczowymi w naszej działalności – powiedział Hubert Grzegorczyk, Dyrektor Oddziału Malbork Elewarr Sp. z o.o.

W programie wydarzenia pn. „Zaczynamy skup – spotkanie z rolnikami”, które odbędzie się w najbliższy czwartek 22 lipca w godz. 11:00-14:00 znajdują się m.in. takie atrakcje jak: stoiska firm i instytucji rolniczych i okołorolniczych, zwiedzanie elewatora Malbork, zwiedzanie laboratorium elewatora Malbork, bezpłatny poczęstunek i grill dla wszystkich przybyłych gości, wręczenie nagród w ramach konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, promocja czasopisma Spichlerz. Uruchomiona zostanie, także pierwsza w historii Elewarru, instalacja fotowoltaiczna składająca się ze 125 modułów o mocy 370W każdy. Całkowita moc DC instalacji wynosi 46,25 kWp.

 

„Zaczynamy skup – spotkanie z rolnikami” odbędzie się zgodnie z zasadami sanitarnymi obowiązującymi w czasie trwania pandemii koronawirusa. Zachęcamy wszystkich rolników oraz innych do przybycia. Zapisy prowadzi:

Aleksandra Nowak – przedstawiciel handlowy, tel. 536 184 707, email: [email protected]

 

 

opr. (tomm)/O. Malbork Elewarr

 

 

Partnerzy wydarzenia:

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Zamojskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o.

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Danko Sp. z o.o.

Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A.

Ośrodek Hodowli Zarodowej Gajewo Sp. z o.o.

 

 

 

Elewarr Sp. z o.o.

Samodzielny podmiot gospodarczy ze 100 proc. udziałem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR). W swoich Oddziałach posiada nowoczesne elewatory i magazyny zbożowe o łącznej pojemności 684 tysiące ton. Magazyny Spółki położone na terenie całego kraju. Są one przystosowane do długoterminowego przechowywania surowców rolnych. Spółka inwestuje w nowe redlery, nowy sprzęt laboratoryjny, zwiększamy wydajność przyjęcia zbóż, rzepaku i kukurydzy, żeby ograniczyć czas oczekiwania, zwiększamy wydajność wydawczą, prowadzimy wydawanie zbóż, rzepaku i kukurydzy przy pomocy transportu kolejowego oraz samochodowego. Wciąż podnosimy kwalifikacje naszych pracowników, którzy są wyspecjalizowaną kadrą zajmującą się obsługą techniczną i technologiczną elewatora. Posiadamy swoje bocznicę kolejowe, wagi kolejowe, a nawet własne lokomotywy. W 2020 roku w czasie żniw Oddział Malbork Elewarr Sp. z o.o. uruchomił po raz pierwszy w historii Spółki usługę odbioru płodów rolnych od rolnika. Ma własny transport kołowy, dzięki czemu możliwe jest skuteczniejsze docieranie do producentów plonów rolnych, w tym także do największych rolników. W tegoroczne żniwa także planujemy odbierać pszenicę i rzepak bezpośrednio z gospodarstw rolnych.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama