Środa, 10 sierpnia 2022 04:53
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Trwa "kaskadowy pomiar prędkości"

W dniu dzisiejszym na pomorskich drogach należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby mundurowych, wyposażonych w mierniki prędkości. Na pomorskich trasach pojawią się także pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym, jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Trwa "kaskadowy pomiar prędkości"
Autor: Policja

Taktyka kaskadowego pomiaru prędkości ma przypominać kierującym, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas.  Zdarza się, że kierowca po minięciu masztu z fotoradarem lub patrolu z ręcznym miernikiem prędkości,  gwałtownie przyspiesza. Punkty kontroli mogą być wyznaczone w nieznacznej odległości od siebie, mogą im towarzyszyć pojazdy nieoznakowane, poruszające się w sposób wahadłowy.  

Nadmierna prędkość nieustannie jest najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Ma ona również duży wpływ na poniesione podczas zdarzenia obrażenia.  Przypominamy, że bardzo często do wypadków dochodzi podczas sprzyjających warunków atmosferycznych. Sucha nawierzchnia, prosta droga  oraz dobra widoczność powodują, że kierowcy przeceniają swoje umiejętności. 

W działaniach wezmą udział policjanci należący do grupy SPEED. Przypominamy, że patrole SPEED mogą poruszać się po terenie całego województwa i mogą przekraczać granice powiatów.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama