niedziela, 25 września 2022 23:22
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Młodzieżowy Chór Juventus wyruszył w trasę z muzyką gospel. Zaśpiewają w największych kościołach Pomorza

Młodzieżowy Chór Juventus w niedzielę, 1 sierpnia koncertami w Gniewie i gdyńskich Karwinach rozpoczął trasę koncertową po Polsce Północnej. To największy od lat projekt związany z muzyką gospel w kraju.
Młodzieżowy Chór Juventus wyruszył w trasę z muzyką gospel. Zaśpiewają w największych kościołach Pomorza
Autor: Młodzieżowy Chór Juventus

Organizatorzy zapowiadają, że przed nami 13 koncertów w wykonaniu tczewskiego Chóru oraz zaproszonych muzyków. Organizatorem wydarzeń jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

 

Chór Młodzieżowy Chór Juventus - to ludzie młodzi duchem i kochający śpiew! Chór działa przy parafii Podwyższenia Krzyż Świętego w Tczewie od 1963 roku i obecnie jest to już trzecie pokolenie śpiewaków. Słowo Juventus oznacza młodość, a gospel to dobra nowina. Razem tworzą mieszankę wybuchową pełną spontanicznej radości i śpiewu o miłości Bożej. Od 2003 r. są związani z Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Gospel - biorąc udział w warsztatach muzyki , konkursie chórów czy koncertach specjalnych.

Śpiewali z muzykami zagranicznymi, a także Marylą Rodowicz czy zespołem New Life Music. Mają za sobą nawet udział w filmie pełnometrażowym i mnóstwo ciekawych muzycznych projektów jak np. koncert z utworami z filmów "Blues Brothers".

Chór prowadzi Joanna Klekowiecka, która podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel odbierała również indywidualne nagrody dla najlepszego dyrygenta festiwalu czy za najlepszą aranżację utworu konkursowego.

 

Chór śpiewa muzykę w różnych gatunkach - od klasyki i utworów liturgicznych po Mszę Kreolską. Mają w swoim repertuarze utwory napisane specjalnie dla nich, w różnych językach (od hebrajskiego po szwedzki), ale najbardziej lubią śpiewać gospel - po angielsku i po polsku. I w takim repertuarze będzie ich można właśnie usłyszeć.

 

Skład zespołu

Maciej Misza Borowicz - piano

Maksymilian Kreft - perkusja

Dariusz Śleszyński - gitara basowa

Krzysztof Pawłocki - gitara elektryczna

Michał Sasinowski- saksofon.

 

Pod dyrekcją Joanny Klekowieckiej.

 

*Szczegóły trasy koncertowej na załączonym do informacji plakacie.

 

Opr. (red.)/Młodzieżowy Chór Juventus

 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama