Piątek, 12 sierpnia 2022 07:36
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Spotkanie działaczy PiS i zapowiedź: wkrótce przebudowa „berlinki” do Zachodniopomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego!

GNOJEWO/TCZEW. W tradycje wpisały się już letnie spotkania członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości podczas pikniku zorganizowanego przez Posła RP Kazimierza Smolińskiego dla okręgu 25. Piknik po raz kolejny odbył się już w Gnojewie koło Malborka, w Jeziornej Osadzie u ojców Pallotynów. Tego wieczoru pomimo złej pogody nikogo nie opuszczał dobry humor.
Spotkanie działaczy PiS i zapowiedź: wkrótce przebudowa „berlinki” do Zachodniopomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego!
Autor: Materiały organizatorów

W piątkowy wieczór, 6 sierpnia br. o godz. 18-tej do Jeziornej Osady na zaproszenie Posła Kazimierza Smolińskiego przybyli znamienici goście wśród których nie zabrakło posłów ziemi pomorskiej: Sekretarz Prezesa Rady Ministrów Małgorzaty Zwiercan, Jarosława Sellina, Wiceministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Wojewody Pomorskiego - Dariusza Drelicha.

‐ Cieszę się, że mogliśmy się w tak licznym gronie spotkać, że tak wielu z was zechciało tu przyjechać. Widać, że potrzebujemy takich spotkań – przywitał gości Kazimierz Smoliński, poseł na Sejm RP.

I powiedział coś, co zapewne ucieszy wielu mieszkańców naszego regionu.

- W tym roku ruszy przetarg na budowę tej drogi - Drogi Krajowej nr 22 ze Starogardu Gdańskiego do granicy woj. Warmińsko- mazurskiego – mówił. - W tej części będzie przebudowana w pierwszej kolejności. Następnie od Starogardu Gd. na zachód do granicy z naszym sąsiadem Zachodniopomorskiem. A jeszcze pracujemy nad tym, żeby w przyszłości ta droga miała kategorię S, bo uważam, że taka droga szybkiego ruchu, w tej części województwa jest potrzebna. Jak spojrzymy mamy u góry S6, na dole A2, a środku jest taki ogromny obszar beż drogi szybkiego ruchu.

Po przemówieniu Maciej Czarnecki, burmistrz Miasta i Gminy Gniew podziękował posłom za wsparcie inwestycji dla gminy Gniew i innych okolicznych samorządów. Następnie wręczył parlamentarzystom i wojewodzie drobne upominki.

- Taki piknik, tym bardziej w czasie pandemii jest jedną z nielicznych okazji do wspólnego biesiadowania i spotkania się w takim gronie – mówi Marika Wohlert, rzecznik prasowy Klubu Prawa i Sprawiedliwości w Tczewie. - Mieliśmy okazję porozmawiać i w przyjacielskiej atmosferze przedyskutować wiele ważnych spraw. Do był też dobry moment, by nowi członkowie mieli okazję poznać tych starszych stażem. Na pewno taka integracja jednoczy i tworzy więzi. A w środowisku wspólnego poszanowania i kultury osobistej jest to o wiele łatwiejsze.

Dodajmy, że piknik odbył się zgodnie z zasadami sanitarnymi. Większość z uczestniczących była zaszczepionych w pełni lub po pierwszej dawce.

 

(tomm)Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama