niedziela, 25 września 2022 22:09
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnokrajowych działaniach „Prędkość” w piątek, 13 sierpnia

W najbliższy piątek, 13 sierpnia pomorscy policjanci zwrócą szczególną uwagę na kierujących, niestosujących się do ograniczeń prędkości. Celem wzmożonych kontroli jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Podczas kontroli mundurowi sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz sposób przewożenia pasażerów.
Pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnokrajowych działaniach „Prędkość” w piątek, 13 sierpnia
Autor: KWP Gdańsk

Policjanci wyposażeni w mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami będą patrolować pomorskie drogi, zwłaszcza w miejscach w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń. Dobre warunki drogowe sprzyjają rozwijaniu niezgodnych z przepisami prędkości. Do najtragiczniejszych zdarzeń dochodzi na prostym odcinku drogi, na suchej nawierzchni, więc w warunkach w których teoretycznie powinno być najbezpieczniej.

 

Podczas kontroli drogowej policjant sprawdzi czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach lub innych, dostosowanych do wzrostu i masy ciała urządzeniach. Każdy kierowca zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Niestety nadal zdarza się, że za kierownicę wsiadają osoby pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Między 25 czerwca a 31 lipca, pomorscy policjanci zatrzymali 289 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie.

 

W działaniach wezmą policjanci należący do grupy SPEED. Mogą oni przekraczać granice powiatów, więc może zdarzyć się, że pojazdy z terenu Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku będą patrolowały okolice Kartuz.

 

KWP Gdańsk

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama