Środa, 29 czerwca 2022 15:52
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dziś policjanci przeprowadzą działania: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Dziś, środa (18 sierpnia) policjanci gdyńskiej drogówki przeprowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja prowadzona jest na terenie całego województwa pomorskiego. Mundurowi podczas pracy będą zwracać uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, a także czy piesi stosują się do przepisów ruchu drogowego. Działania obejmują wszystkich uczestników będących w grupie „niechronionych”, a zatem i rowerzystów.
Dziś policjanci przeprowadzą działania: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Autor: KWP Gdańsk

Można się zatem spodziewać wzmożonych kontroli drogowych na naszym terenie.

Mundurowi zwrócą uwagę nie tylko na zachowanie kierowców wobec pieszych, ale również czy piesi i rowerzyści także stosują się do obowiązujących przepisów. Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem grupy zaliczanej do „niechronionych”.

 

Przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci będą przypominać zarówno kierującym jak i pieszym, jak ważne jest dostosowanie się do przepisów oraz panujących warunków pogodowych.

 

Pamiętajmy, że piesi uczestnicząc w wypadku drogowym doznają bardzo poważnych obrażeń, które mogą skutkować urazami do końca życia, a nawet śmiercią. Policjanci apelują aby piesi stosowali zasadę ograniczonego zachowania, co w dużej mierze przyczyni się do ich bezpieczeństwa. Przypominamy, aby kierujący zachowali szczególną ostrożność zbliżając się do przejść dla pieszych. - Zadbajmy o własne bezpieczeństwo – apelują pomorscy policjanci.

 

KWP Gdańsk


Oceń

Komentarze
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama