niedziela, 25 września 2022 23:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Było mocno i energetycznie – taki był 10. Festiwal Muzyczny Undergramy. Główna nagroda dla Yantry !! ZOBACZ[ GALERIA ZDJĘĆ] !!

Zgodnie z zapowiedzią sobotnie (21.08) koncerty w ramach festiwalu Undergramy były wyjątkowe. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, ale wyboru trzeba było dokonać. Laureatami 10. Edycji Festiwalu Muzycznego UnderGramy został zespół Yantra, który otrzymał Nagrodę Główną ufundowaną przez Centrum Kultury i Sztuki w wysokości 5 tys. zł brutto.
Było mocno i energetycznie – taki był 10. Festiwal Muzyczny Undergramy. Główna nagroda dla Yantry !! ZOBACZ[ GALERIA ZDJĘĆ] !!
Autor: CKiS Tczew

Kolejne laury powędrowały do Zespołu Vinifera, który zdobył Nagrodę Prezydenta Miasta Tczewa w wysokości 3 tys. zł brutto. Oba zespoły zapytane o to, na co przeznaczą swoje wygrane, zgodnie stwierdziły, że na opłacenie studia nagraniowego i wydanie swoich EP-ek.

 

 

UNDERGRAMY jest konkursem przeznaczonym dla zespołów amatorskich, nieposiadających kontraktu płytowego. Głównym jego celem jest promocja ciekawych, nieznanych grup z nurtu szeroko pojętej alternatywy. Zespoły muzyczne mają ponadto szanse zaprezentować się przed profesjonalnym Jury i zaproszonymi przez nas gwiazdami, ale także zdobyć atrakcyjne nagrody.

Jury po przesłuchaniu 46 zespołów do finału zakwalifikowało 4 grupy: Peppers and Partners, The Moon and The Sun, Vinifera, Yantra.

Sama sobotnia impreza musiała się na dobre rozkręcić, jednak już w czasie występów profesjonalnych gwiazd pod sceną zrobiło się tłoczno. Wszyscy porzucili „leżaczki” i rzucili się w wir zabawy.

 

- Na zakończenie Festiwalu odbyły się koncerty gwiazd światowego formatu: zespołu Aporia oraz postrockowej grupy Tides From Nebula. Było mocno i energetycznie – podsumowała Justyna Grunau z CKiS w Tczewie. - Serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom, które wystąpiły na scenie UnderGramy, a zwycięzcom gratulujemy. Z chęcią będziemy obserwować Wasze działania muzyczne. Dziękujemy także technice scenicznej, nagłośnieniowcom, oświetleniowcom, Restauracji YOU., mediom, że byliście z nami. Podziękowania kierujemy tez do Prezydenta Miasta Tczewa, Mirosława Pobłockiego, za ufundowanie nagrody finansowej.

 

Kim są laureaci?

Vinifera

Śląsko-zagłębiowska mieszanka młodych muzyków ukierunkowanych na instrumentalną muzykę rockową. Zespół powstał na początku 2020 r. w wyniku połączenia sił dwóch kapel poszukujących twórczej „chemii”. W związku z sytuacją epidemiczną zespół doczekał się swojego debiutu scenicznego dopiero w marcu 2021.Ten okres zawieszenia oraz zamknięcia w sali prób zaowocował szerokim materiałem, który jest ciągle doszlifowywany, a sam zespół wręcz nie może się doczekać, żeby zaprezentować go wszystkim pasjonatom mocnych brzmień. Założeniem muzycznym zespołu jest ciągły rozwój oraz poszukiwanie unikalnego brzmienia czerpiąc przy tym pierwotną radość ze wspólnej gry. Aktualnie Vinifera wydaje swój debiutancki albumu pt. "Synthesis".

 

Yantra

„Dziadek cenił Stinga, posiadał wybór jego singli. Ale, jak mu się zdawało, w roku 2012 widział śpiewaka „spitego gorzej świni”, wchodzącego do klubokawiarni na rogu Wschodnia-Włókiennicza; spotkanie to ugruntowało dziadka w pogardzie dla śpiewaków profesjonalistów, magów, którzy domagają się złotego ludwika, za co przyrzekają pokazać cuda, a na koniec za stówę pokazują własny tyłek.”

My - tacy nie jesteśmy.

 

Opr. (tomm)/CKiS w Tczewie

Fot. CKiS/Marian Sarnowski

 

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama