niedziela, 25 września 2022 22:45
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tydzień kulinarny w Gdyni. Kulinarny Rajd w dniach 13-19 września

Dobrego jedzenia nigdy za wiele. Dlatego znany i od lat niezmiernie popularny Weekend Kulinarny w Gdyni w tym roku potrwa dłużej, bo aż tydzień!
  • Źródło: UM Gdynia
Tydzień kulinarny w Gdyni. Kulinarny Rajd w dniach 13-19 września

Dobrego jedzenia nigdy za wiele. Dlatego znany i od lat niezmiernie popularny Weekend Kulinarny w Gdyni w tym roku potrwa dłużej, bo aż tydzień!


To już 13. edycja najsmaczniejszego wydarzenia w mieście, a jednocześnie jego zupełnie nowa odsłona – 1. Tydzień Kulinarny Gdynia. Zmieni się nie tylko czas trwania wydarzenia (z dwóch do siedmiu dni), ale i jego forma.

W restauracjach, które wezmą udział w wydarzeniu, będzie można znaleźć specjalną wkładkę w menu i wybrane dania z każdej kategorii zamówić w specjalnych cenach. Dla osób, które chcą odwiedzić kilka restauracji oraz wielbicieli starej formy i minidań, w karcie znajdą się dwie potrawy w cenie 15 zł.

Gdyńskie wydarzenie co roku cieszy się rosnącym zainteresowaniem miłośników dobrego jedzenia i pasjonatów turystyki kulinarnej. To kulinarne święto, w którym uczestniczą mieszkańcy Gdyni, Trójmiasta i regionu. Przygotowana specjalnie na tę okazję oryginalna oferta gdyńskich lokali przyciąga również uwagę turystów, którzy niekiedy przyjeżdżają całymi rodzinami, aby przez kilka dni rozsmakować się lokalną kuchnią. To okazja do poznania bogatej i różnorodnej gdyńskiej sceny kulinarnej.

Od 13 do 19 września zapraszamy na Kulinarny Rajd po restauracjach. W kilkunastu lokalach ze Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni przygotowane zostanie specjalne menu z rabatem do 30%.

Tydzień Kulinarny Gdynia to nie tylko szansa na zapoznanie się ze smakami regionalnej kuchni. Biorąc udział w wydarzeniu, można też zdobyć pamiątki ze Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni oraz bilet wstępu do jednego z gdyńskich muzeów. Aby je otrzymać, wystarczy zebrać co najmniej cztery naklejki za promocyjne dania w czterech różnych restauracjach. Z kolei dla wielbicieli fotografii kulinarnej zaplanowano konkurs na instagramowym profilu Szlaku.

W 1. Tygodniu Kulinarnym Gdynia biorą udział restauracje:

 

Źródło: Urząd Miasta Gdynia

 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama