niedziela, 25 września 2022 23:32
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na DW212 zginął w wypadku 19-latek

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do jakiego doszło wczoraj na DW 212 w gminie Cewice. W wyniku zderzenia forda mondeo z drzewem, śmierć na miejscu poniósł 19-letni pasażer tego pojazdu. Policjanci przez kilka godzin zabezpieczali ślady i dowody, które pomogą przy szczegółowym wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności tej tragedii.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Na DW212 zginął w wypadku 19-latek
Autor: Policja

Wczoraj po godzinie 16:00 dyżurny lęborskiej Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do jakiego doszło przed Cewicami na drodze wojewódzkiej 212, gdzie ford mondeo uderzył w drzewo. Niezwłocznie skierowani zostali tam policjanci i służby ratunkowe. Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wskazują na to, że kierujący fordem 18-latek z powiatu bytowskiego najprawdopodobniej podczas wyprzedzania nie zauważył, że już jest wyprzedzany przez inny pojazd i gwałtownie skręcił w prawo. Wtedy stracił panowanie nad autem i wjechał w drzewo. Przewoził trzech pasażerów z powiatu bytowskiego. Niestety jeden z nich, 19-latek, poniósł śmierć na miejscu, a drugi w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Kierujący i trzeci pasażer, nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Mundurowi poddali badaniu alkotestem 18-letniego kierowcę forda. Mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu. Została od niego pobrana krew na obecność środków odurzających. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 18-latek zdał egzamin na prawo jazdy kilka dni temu i jeszcze nie nabył uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu zdarzenia, zabezpieczając ślady i dowody, w tym samochód do szczegółowych oględzin oraz kierując ruchem i organizując objazdy, z racji tego, że droga została całkowicie zablokowana. Obecnie na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych śledczy wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.

Apelujemy o ostrożność za kierownicą i stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosowujmy technikę i sposób jazdy do warunków panujących na drodze i nie przeceniajmy własnych umiejętności. Pamiętajmy, że jako kierowcy jesteśmy odpowiedzialni za życie i zdrowie naszych pasażerów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego i miejmy na uwadze, że wystarczy chwila nieuwagi by doszło do tragediiOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama