Czwartek, 30 czerwca 2022 21:04
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stanica rekreacyjna w Śliwinach idealny przystanek dla rowerzystów

Śliwiny kontynuują realizację idei sołectwa przyjaznego turystyce rowerowej. 18 września zostanie uroczyście otwarta Stanica Rowerowo-Rekreacyjna, która jest efektem rocznej pracy przy realizacji projektu unijnego dotyczącego rekreacji rowerowej.
Stanica rekreacyjna w Śliwinach idealny przystanek dla rowerzystów
Autor: Sołectwo Śliwiny

Kółko Rolnicze – Koło Gospodyń Wiejskich w Śliwinach zakończyło po ponad roku pracy realizację projektu stanicy rowerowo-rekreacyjnej, która została zlokalizowana 50 metrów od krzyżówki w Śliwinach w kierunku na Waćmierek.

 

— Tutaj krzyżują się szlaki rowerowe Grzymisława, Joannitów oraz Jabłoniowy, więc jest to idealne miejsce na krótki odpoczynek - mówi Zenon Staszewski, radny wsi Śliwiny. - Oprócz ławek, sprzętu do rekreacji umieściliśmy tam tablicę informacyjną na temat historii Śliwin, a jest ona pełna ciekawych wydarzeń. W Stanicy jest także stacja naprawcza, która umożliwi uzupełnienie powietrza w kołach czy wykonanie drobnych napraw. Nasza Stanica to nowy ważny punkt na szlakach rowerowych na południowym zachodzie Tczewa.

 

Uroczyste otwarcie Stanicy Rowerowo - Rekreacyjnej w Śliwinach będzie miało miejsce 18 września 2021 r.

Projekt został sfinansowany w ramach LGD Wstęga Kociewia, a także dzięki wsparciu m.in. UG Tczew, Pomorskiej Grupy Producenckiej SAD, Vetrex sp. z o.o. w Rokitkach, Banku Spółdzielczego w Tczewie i innych.

 

Stanica Rowerowo-Rekreacyjna to kolejny projekt zrealizowany w Śliwinach. W 2017 roku mieszkańcy przy pomocy sponsora wyremontowali zabytkową kapliczkę na skrzyżowaniu. W tym roku do dyspozycji zostało oddane boisko do piłki nożnej, a w trakcie renowacji jest druga zabytkowa kapliczka położona przy drodze do Waćmierka.

 

Pomysł zrealizowano dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: „Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 

Operacja pn.: "Stanica rowerowo – rekreacyjna w Śliwinach" ma na celu: „Zwiększenie atrakcyjności części obszaru objętego LSR, przez które przebiegają szlaki rowerowe, poprzez stworzenie przyjaznej dla turystyki rowerowej infrastruktury – stanicy rowerowej na bazie dotychczasowej infrastruktury”.

 

Opr. (tomm)

 Oceń

Komentarze
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 21°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama