Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:48
Reklama
Reklama
Reklama

Wystawa w hołdzie Prymasa Tysiąclecia - „Miłować Boga, Krzyż, Maryję i Ojczyznę”

W związku z beatyfikacją Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego została przygotowana w Tczewie wystawa poświęcona Prymasowi Tysiąclecia. Jest ona eksponowana kolejno na ulicy Dąbrowskiego (09 września – 14 października), następnie na placu św. Jana Pawła II (15 października – 28 października), a także przed dworcem głównym (29 października – 26 grudnia).
 Wystawa w hołdzie Prymasa Tysiąclecia - „Miłować Boga, Krzyż, Maryję i Ojczyznę”
Autor: par. pw. Podwyższenia Krzyża Św.

Autorem wystawy jest ks. dr Wojciech Gliniecki. Ekspozycja została przygotowana przy współpracy z Fabryką Sztuk, Starostwem Powiatowym w Tczewie, Parafią Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie.

 

Podkreślono w niej pobyt kard. Stefana Wyszyńskiego w Tczewie w 1958 r. pwyszczególniono tzw. DROGOWSKAZY, jakie pozostawił Prymas mieszkańcom Tczewa: „Miłować Boga, Krzyż, Maryję i Ojczyznę”.

Zachęcamy do tego, aby obejrzeć wystawę i wczytać się w duchowy testament Prymasa adresowany do każdego z nas.

- Jak wiemy Kardynał Wyszyński był w Tczewie 4 stycznia 1958 r. Naszą prezentacją chcieliśmy podkreślić znaczenie kard. Stefana Wyszyńskiego w Polsce powojennej jako tego, który był autorytetem moralnym dla Polaków – podkreślił ks. dr Wojciech Gliniecki. - Wystawa została zorganizowana przy współpracy z Fabryką Sztuk, a także Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie. Zdjęcia z wystawy pochodzą ze zbiorów parafian i mieszkańców Tczewa, którzy udostępnili zdjęcia, pocztówki i inne pamiątki z wizyty Kardynała Wyszyńskiego w Tczewie i podzielili się swoimi wspomnieniami.

 

(tomm)/Fot. Jacek Cherek/FaraOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 27°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama