niedziela, 25 września 2022 23:25
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

60 uczniów SP nr na kwarantannie. Podajemy statystykę szczepień w wybranych powiatach woj. pomorskiego

1 września, tradycyjnie dzieci i młodzież w całej Polsce, w tym z Tczewa i powiatu tczewskiego, spotkały się wszkołach po raz pierwszy od końca wakacji. Niestety w Szkole Podstawowej nr 2 w Tczewie, w ostatnim czasie pojawiły się pierwsze zachorowania na COVID-19. Na kwarantannie przebywa obecnie 60 uczniów wspomnianej placówki.
60 uczniów SP nr  na kwarantannie. Podajemy statystykę szczepień w wybranych powiatach woj. pomorskiego
Autor: Archiwum

Kwarantanna w szkole obowiązuje do 20 września.

 

- Pracujemy normalnie. Nie ma nowych zachorowań. Kwarantanny z końcem tygodnia będą się kończyły. Od przyszłego tygodnia wszyscy wrócimy do zwykłego trybu pracy – powiedział Robert Kraska dyr., Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Tczewie.

 

Dodajmy, że pracownicy szkoły, w tym nauczyciele, nie mają obowiązku informować o fakcie zaszczepienia się. Niemniej warto pamiętać, że takie osoby są zwolnione z kwarantanny...

 

- Zachorowanie na COVID-19 wykryto u 4 nauczycieli i jednego pracownika administracji SP nr 2 Nie dysponujemy informacjami o osobach zaszczepionych w poszczególnych szkołach – potwierdziła Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie.

 

Dodajmy, że w tym roku w Tczewie edukację rozpoczęło 5417 dzieci, a w szkołach powiatu tczewskiego - 4426 uczniów.

 

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:

Od 7 czerwca br. rozpoczęły się szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat w ramach Narodowego Programu Szczepień. To jak dotąd najmłodsza grupa osób rekomendowanych do szczepienia przeciwko COVID-19. Razem z grupą 16-18 lat zaszczepić się może ponad 2,5 mln uczniów z ok. 24 tys. szkół i placówek oświatowych. Dodatkowa akcja szczepień dla uczniów została zorganizowana we wrześniu.

Decyzja w zakresie szczepień dzieci powyżej 12 roku życia należy do ich rodziców.

 

Jak podano na stronie rządowej, W trzecim tygodniu września (od 13 do 17 września) odbędzie się tzw. tydzień szczepień, podczas którego wszyscy chętni uczniowie będą mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Szczepienia będą organizowane przez szkoły i realizowane z wykorzystaniem istniejących punktów szczepień populacyjnych, powszechnych lub mobilnych.

 

Podczas szczepienia, oprócz profesjonalnej opieki lekarskiej, uczniom będą mogli towarzyszyć rodzice. Akcja szczepień w wybranym miejscu uzależniona zostanie od liczby chętnych. Odpowiednie służby medyczne będą w tej sprawie współpracowały z dyrektorami szkół i placówek.

 

Publikujemy wykaz danych statystycznych ze strony gov.pl obrazujące stan zaszczepienia w poszczególnych miastach powiatowych oraz w Gdańsku.

(tomm)


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama