Poniedziałek, 4 lipca 2022 09:03
Reklama
Reklama

Przystań nadwiślańska w Tczewie. Aktualnie zamiast sprzedaży – dzierżawa...

Otrzymaliśmy informację, że miasto wycofało się ze sprzedaży przystani nadwiślańskiej, przynajmniej na razie. Rzecznik Urzędu Miejskiego nie potwierdziła bezpośrednio informacji, ale zaznaczyła, iż obecnie w planach jest dzierżawa obiektu.
Przystań nadwiślańska w Tczewie. Aktualnie zamiast sprzedaży – dzierżawa...
Autor: W. Mocny

 

- Obecnie przygotowywany jest przetarg na dzierżawę budynku przystani. Planujemy, ze przetarg odbędzie się na przełomie roku – odpowiada Małgorzata Mykowska, rzecznik tczewskiego ratusza.

 

Dodajmy, że to jednak nie zamyka tematu ew. sprzedaży, bo istnieją prawne możliwości, by np. po 2-3 latach umożliwić dzierżawcy prawo pierwokupu. Jak sprawy się potoczą trudno obecnie przesądzać.

 

Czy w związku z tym pojawiły się jakieś nowe plany odnośnie zagospodarowania tego miejsca?

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tczewie radny Łukasz Brządkowski wspominał o możliwości utworzenia w budynku przystani oddziału Muzeum Morskiego. Słyszeliśmy też od osób, które są blisko tego tematu, że planowane jest zagospodarowanie nieruchomości pod kątem sportowo – turystycznym i rekreacyjnym.

 

Tych informacji rzecznik nam nie potwierdziła, jednak te rozwiązania wydają się najbardziej oczywiste, zważywszy na fakt, że działalność komercyjna w tym miejscu nie zakończyła się sukcesem.

Warto zauważyć, że odstąpiono od sprzedaży w kierunku dzierżawy - zagospodarowania obiektu zapewne zgodnie z wytycznymi władz miasta, na skutek nacisku społecznego oraz sprzeciwu organizacji pozarządowych i instytucji (m.in. akcja Gazety Tczewskiej i Stowarzyszenia „Kociewiak”).

 

(tomm)


Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 22°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama