piątek, 30 stycznia 2026 04:15
Reklama
Reklama

Radni miejscy uznali za pomniki przyrody – dąb i dwa kasztanowce

Nowe tczewskie pomniki przyrody to dąb „Józef” przy SSP nr 2 (ul. Gdańska) oraz kasztanowce „Piotr przy ul. ks. Ściegiennego oraz „Adam” przy ul. Obr. Westerplatte.
Radni miejscy uznali za pomniki przyrody – dąb i dwa kasztanowce

Autor: UM w Tczewie/collage W. Mocny

Obwód pnia Józefa, mierzony na wysokości 130 cm, wynosi 354 cm. Drugi to „Piotr”. Obwód pnia drzewa, mierzony na wysokości 130 cm, wynosi: 316 cm. Drugi to również kasztanowiec zwyczajny. Drzewo znajduje się w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 5, przy ul. Obr. Westerplatte, nadano mu nazwę „Adam”. Obwód pnia drzewa, mierzony na wysokości 130 cm, wynosi: 260 cm.

Jak podaje Urząd Miejski w Tczewie mamy jeszcze pięć pomników przyrody. Są to: dwa buki czerwonolistne i jedna lipa w Parku Miejskim oraz dąb przed Urzędem Miejskim i oliwnik przy ul. Wyszyńskiego.

Pomniki przyrody podlegają ochronie w celu zachowania szczególnej wartości przyrodniczej, krajobrazowej i dydaktycznej. Wymagają monitoringu stanu zdrowotnego oraz wykonywania cięć pielęgnacyjnych (w tym sanitarnych – usuwanie posuszu) i cięć awaryjnych.

W stosunku do ustanowionych pomników przyrody wprowadza się następujące zakazy:

  • umieszczania tablic reklamowych;
  • niszczenia, uszkadzania i przekształcania obiektu;
  • uszkadzania i zanieczyszczania gleby.

 

Opr. (tomm)/UM w Tczewie



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: -7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama